Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy ember naponta min.1x...

Ha egy ember naponta min.1x max.3x hany, es hozza keveset eszik, abbol lehet problema? Esetleg bulimias lesz az illeto, es fog fogyni? Viszont ha nincsenek falas rohamai?

Figyelt kérdés
Nem bunkosagbol kerdezem... Es nem is azert, mint ha az illetot ismernem, vagy en lennek az. Csak gondolkodtam a teman, es nem ertettem ezt a reszet... Elore is koszonom! Es elnezest, ha vkit megsertettem volna...

#fogyás #hányás #kevés táplálkozás
2014. nov. 3. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, fogy de az ionháztartása felborul. Könnyen kiszáradhat, vitamin és ásványi anyag hiányos lehet, nagyon beteg lesz, D-vitamin és Kalcium hiány miatt csonttörések, gyenge csontozat, letörő fogak, Magnézium hiányában izomgörcsök, Kálium hiányában szívgörcsök jelentkezhetnek.

Ha nőről van szó, elmarad a menstruáció, akár meddővé is válhat. Ha fiatalkorú, elmarad a fejlődés, vagyis nem jön meg a kislánynak, nem fejlődik a mell, mert a szervezet úgy érzi, hogy nincs olyan állapotban, hogy kitudjon hordani egy gyermeket.

Emellett persze a lelki vívódásokról ne is beszéljünk, depresszió, elszigetelődés, dührohamok, folyamatos önmarcangolás, akár öngyilkosság is előfordulhat.

Szóval igen, lehet probléma.

2014. nov. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fuhh, nem lehet kellemes dolog.... :-( De rossz az ilyen embereknek. Remelem rendbe jonnek minel hamarabb, amit tudom, nehez. :'( Koszonom a valaszt! :)
2014. nov. 4. 06:36
 3/4 A kérdező kommentje:
De azert johentek meg valaszok! :)
2014. nov. 4. 14:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Es ez most bulimia, vagy sem? :(
2014. nov. 5. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!