Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandula gyulladás,...

Tüszős mandula gyulladás, antibiotikum után ki ujjul?

Figyelt kérdés

3 hete először jelentkezett nálam először tüszős mandula gyulladás, gennyes meg duzzadt mandulák rajta fehér pöttyök, nyelés fájdalmas. Kaptam rá antibiotikumot már nem emlékszem a nevére, 5napig 2x1et kellett szedni, ahogy el fogyott az antibiotikum rá egy napra újra ki ujjult a gyulladás, akkor elmentem orvoshoz megint, most aktil duo 875 mg-ot írt fel 7napig 2x1et szedtem rendbe is jöttem míg el nem fogyott, most pénteken újra be gyulladt ugyan úgy megint aktil duót kaptam ugyan olyat mint ez előtt, meddig tart míg végleg meggyógyulok?

Elég sokat voltam táppénzen ezért kérdezem nem szeretném el veszteni a munka helyem.... 18/f



2015. dec. 29. 02:27
 1/2 Duenna ***** válasza:
Nos, a tüszős mandulagyulladást vírus okozza. A vírust semmilyen gyógyszerrel nem lehet kiírtani a szervezetből. A vírust csak a szervezet tudja kiírtani, méghozzá lázzal. Tehát, ha lázas vagy, akkor ne csökkentsd a lázad, csak akkor, ha 38,5 fokon felül van. Tehát gyógyszer nélkül gyógyul a tüszős mandulagyullladás. Vagyis, a szervezeted immunrendszerét kell megerősítened rengeteg C vitaminnal. Bemégy a gyógyszertárba, és a legmagasabb milligramos C vitamin kiszerelést kéred, és mézes teával, hagyma, pirítós fokhagymával, meleg vízben való fürdéssel hamar túl leszel rajta.
2015. dec. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Attól ki újulhatott hogy 2 tablettát ki hagytam? Mert otthon hagytam a gyógyszert? Lehet ezért gyulladt be 3x-a is? Első antibiotikum egy gyengébb fajta volt
2015. dec. 31. 02:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!