Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent konkréta az, hogy...

Mit jelent konkréta az, hogy a vérvételi eredmény alapján a májműködés épp a határértéken van?

Figyelt kérdés

Egy éve voltam vérvételen, minden adatom jó lett, csak a máj határértéken. Ezt azért nem értem, mert nem iszom egyáltalán.

Ez most akkor a májbetegség első jele? Vagy azt jelzi később komoly máj problémám lesz??

Ezzel kell most komolyabban foglalkozzak, vagy sem?

Kicsit félek, mert amúgy soha semmi bajom még egészségügyi nem nagyo volt szerencsére, sportolok mióta az eszemet tudom, és diétázom is.

A háziorvos szerint ez még nem rossz érték, tehát nincs ok az aggodalomra, na de mégiscsak határértéken van? Mi van ha romlik ?

Egyáltalán honnan venném észre ha máj beteg lennék ?

Kérem csak az irjon, aki tényleg ért ehhez. Köszönöm előre is a válaszokat.


2016. jan. 2. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Határérték kétféle van: alsó és felső, esetedben nem tudjuk, melyikre kell érteni a dolgot. A májkárosodás sokféle ok miatt bekövetkezhet. Belégzett, bőrön keresztül felvett szerves oldószerek is károsíthatják (lakkok, festékek oldószerei, oldószer gőzök). Nehézfémeket tartalmazó por, festék. Egyéb szerves anyagok, pl. növényvédőszerek, májkárosító gyógyszerek. De lehet átesni bármilyen típusú hepatitis betegségen is, ami csak enyhe tüneteket okoz, netán tünet nélkül vészeli át az ember, csak aztán a vírus mégis lassan tönkreteszi a májat. Lehet féregpete is a májban, betokozódott lárva.
2016. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Értékeket írj. Amugy meg egy lelet, nem lelet. Laborhiba, számolási hiba is előfordul :-)
2016. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!