Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor forduljak orvoshoz? 2...

Mikor forduljak orvoshoz? 2 napja borzasztóan fáj a torkom, nem bírok enni, nyelni stb

Figyelt kérdés

2016. jan. 3. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Minek várni vele...?!
2016. jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sós vizes gargarizálás, garatfertőtlenítő tabletta, végső esetben algopirin.
2016. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló a helyzet, a torkom borzasztó csúnya vörös, enni szinte semmit nem tudok, inni is úgy, hogy szinte folyik a könnyem, mert annyira fáj. Én péntek óta folyamatosan lázas vagyok, úgyhogy holnap tuti megyek a háziorvoshoz.
2016. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Láz esetén már feltétlen célszerű felkeresni az orvost, de anélkül is érdemes. Ilyen erős torokfájásra nekem a Tantum verde szopogató tabletta szokott beválni. (Minden ilyen dolgot csak pár napig használhatunk, mert utána hozzászokhatnak a bacik!) Nagyon durva és makacs torokfájásnál váltok, ilyenkor a Glycosept oldatot használom, amit ecseteléssel is lehet alkalmazni, szerintem ez jobb, mint az öblögetés. Talán durván hangzik, de pár csepp az ujjbegyre és onnan a fájó területre kenve fél óra - óránként és egy nap alatt helyreteszi nekem. Lenyelni tilos, tehát sokáig kell köpködni, nem kiöblíteni utána... és persze be kell tudni nyúlni a torokhoz. Persze van akinek ez nem megy, először nekem is nehezen sikerült. Jobbulást!
2016. jan. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat ma voltam orvosnal, kaptam antibiotikumot ughogy elleszek vele egy ideig!:)
2016. jan. 5. 18:45
 6/6 anonim ***** válasza:
szopogass el naponta 3-4 szem doritricint és többször kapj be kiskanál mézet a nap folyamán. ha két nap után semmi kis jobbulás nincs, akkor is ráérsz orvoshoz menni.
2016. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!