Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum injekciót milyen...

Antibiotikum injekciót milyen esetben adnak?

Figyelt kérdés
Nagyon durván be van gyulladva a mandulám, emiatt alig tudok nyelni, enni csak pépes dolgokat tudok, a lázcsillapítót csak széttördelve tudom bevenni. Antibiotikumot nem hinném, hogy le tudnám nyelni, mivel az még nagyobb, mint a lázcsillapító. Lehet, hogy emiatt injekcióban fogom kapni az antibiotikumot? Vagy milyen esetben adnak?

2016. jan. 3. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nemcsak a fájdalomtól, hanem a duzzanattól nyelsz nehezen el kell dönteni "csak" gyulladásod vagy tályogod van. (Tályog csaknem mindig egy oldalon van, tehát ha a tükörben azt látod az egyik oldal jobban be van dagadva, feltétlenül minél hamarabb menj orvoshoz!) Ha "csak" a gyulladástól akkor, némileg segíthet ha megiszol valamilyen kalcium készítményt, mert csökkenti a vizenyőt (oedemat). Az injekcio az orvos szokásaitól is függ. Ma már a legtöbb antibiotikumnak van mindkét formája, lehet, hogy néhány nap injekcio után tablettára vált.
2016. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Valószínűleg meg is van duzzadva, legalábbis jobb oldalon a nyakamon is nagyon ki lehet tapintani a jobb oldali mandulám, és az is fáj jobban. Holnap megyek orvoshoz, nem tudom mit fog erre adni, mert egy Augmentin méretű gyógyszert tuti nem tudok jelenleg lenyelni...
2016. jan. 3. 21:53
 3/3 szamo77db ***** válasza:
Lázcsillapításra használhatsz kúpot. Nem gáz. Ugyanolyan gyógyszer, mint a többi, csak alulról kell bevenni. Gyerekkoromban sokszor kaptam.
2016. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!