Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes vagyok, ma a fogászat...

18 hetes vagyok, ma a fogászaton antibiotikum injekciót adtak! Nem árt ez a babának?! Többi lent.

Figyelt kérdés
Mondtam a dokinak, hogy terhesgondozáson utaltak be, hogy nézzék meg a fogaimat, és 18 hetes terhes vagyok. Amúgy meg ici-picit érzékeny lett a hátsó két örlőm. Azt mondta nem lát semmi súlyosat, annyit csinált hogy a fogkövemet leszedte. Utána megkocogtatta az érzékeny örlőimet, hogy érzem-e? Mondom igen. Erre injekciót adott két oldalra, nem magyarázott semmit hogy mi az. Kérdeztem után, hogy ez mi volt? Azt válaszolta hogy antibiotikum! De nem értem miért adta és tényleg nem beszélt szinte semmit sem közben. Csak egyből beugrott hogy azt olvastam az antibiotikum árthat a picinek! Akkor most mi van? Ő mégiscsak orvos, azzal nyugtatom magam hogy tudja azért mit csinál! Szerintetek?

2014. dec. 17. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem árt, különben nem adott volna.
2014. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudja, hogy terhes vagy, olyat adott amilyet szabad!

39hkm

2014. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
12 hetes terhesen betegség miatt kellett antibiotikumot szednem, hogy 2-3 hét után végre meggyógyuljak, mert a vitaminok nem segítettek. Semmi baja nem lett a babának, azt mondta a doki, hogy ez már elég indokolt esett arra, hogy ezt írja fel. Boldog babavárást!
2014. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy ha indokolt volt az antibiotikum és nem kaptál volna és lett volna egy nagy gyulladásod, na az ártott volna!

Az antibiotikum nem méreg, csak indokolt esetben kell adni. De ez ugyanúgy indokolt lehet egy kismamánál is.

Ugyanis a baktériumok maguktól nem igen tűnnek el, hanem még tovább szaporodnak és különböző szövődményeket okoznak.

2014. dec. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. dec. 27. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!