Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy garatmandula műtét mennyiv...

Egy garatmandula műtét mennyivel fájdalmasabb, mint egy tüszős mandulagyulladás?

Figyelt kérdés

2016. jan. 8. 00:19
 1/6 szamo77db ***** válasza:
Magából a műtétből nem érzel semmit. De amikor elmúlik az érzéstelenítő hatása, az nem kellemes. Erre készülj fel. Persze adnak fájdalomcsillapítót, de az első pár nap elég kemény!
2016. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neee. :( Létezik fájdalmasabb egy tüszős mandulagyulladásnál? :/
2016. jan. 8. 22:18
 3/6 szamo77db ***** válasza:
Igen, létezik. Nekem 32 éves koromban vették ki a mandulámat, kb. hüvelykujjnyi nagyságú volt mindkettő. A nagy vérzéseket ott helyben, a műtét közben elégették. Úgy hogy volt vágott seb és égett seb is a torkomban. Ezért írtam, hogy az első napok nehezek. Ne érjen váratlanul a fájdalom. Készülj fel rá, tudd, mi vár rád, akkor könnyebb elviselni. Még annyit, hogy vérzés a műtét után egyáltalán nem volt. Talán pont azért, mert elégették a nagyon vérző részeket.
2016. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem tüszős mandulagyulladás alatt még a Cataflam se segít, akkor mi lesz műtétnél? :S
2016. jan. 9. 12:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy nem csillapítja a fájdalmamat.
2016. jan. 9. 12:18
 6/6 szamo77db ***** válasza:
Én a műtét előtt előbb Lidocain sprayt kaptam, attól a torkom teljesen elzsibbadt. Aztán jött mindkét oldalra 10-10 cm3 Lidocain injekció, 3-3 helyre beszúrva. Ezeket sem éreztem, mert az előzőleg alkalmazott spray megvédett a szúrások okozta fájdalomtól. És innentől "filmszakadás", már ami a fájdalmat illeti. És összesen 22 percig tartott az egész. Az apám várt rám az osztály társalgójában, ő mérte meg.
2016. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!