Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges az, hogy aki...

Lehetséges az, hogy aki alkoholista és amit este ebben az állapotban tesz arra másnap nem emlékszik?

Figyelt kérdés

Tőle nem lehet megvonni a piát, mert elvonási tünetei lesznek és remegni kezd, mint a drognál? Igazából egyiket sem tudom, mert nem vagyok egyik sem.

Bár a cigizek és ott érzékelem ezt, mivel erős dohányos vagyok.


2016. jan. 8. 19:37
 1/7 szamo77db ***** válasza:
Pontosan így van.
2016. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De én részegen mindenre emlékszek, amit ebben az állapotban teszek! Miért nincs nekem is ilyenem ami a főkérdésben szerepel?

Hogy lehet ez ellen tenni?

2016. jan. 8. 20:46
 3/7 szamo77db ***** válasza:
Nem szabad inni! Ne szokjál rá. Épp elég a cigitől megszabadulni valahogy. Én életemben 1x sem voltam részeg.
2016. jan. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:

Igen, lehetséges. Igazából nem is kell olyan ocsmányul berúgni ahhoz, hogy egy bizonyos ponttól semmit ne jegzezzen meg. Előfordul, hogy az ember még „csak” becsületesen részeg (nem hány, satbilan jár két lábon), de emlékezni már nem fog. Persze olyan is van, aki mindig mindenre emlékszik, még arra is, hogy kiütötte magát és nem bírt felkelni.


Fizikai elvonási tünetei annak az alkoholistának vannak, aki már nem szokott kijózanodni, mert „ahhoz is innia kell, hogy józan legyen”. Az ilyennek jellemzően mindig érezhetően alkoholszagú a lehelete. Kórházban viszont pár nap alatt kigyógyítják (a fizikai függésből).


(Dohányosoknál a kézremegést nem fizikai függőség okozza, hanem gyakorlatilag az idegesség. Ezért alhat a dohányos egész éjszaka annak ellenére, hogy nincs nikotin a vérében. A fizikai alkoholfüggő pl. csak akkor alhat éjjel, ha reggelig kitart, amit este ivott.)

2016. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges, igen.

Nálam egy héten kétszer előfordul,nagyon rosz.

2020. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen!!!
2020. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen
2021. jan. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!