Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogyha sok...

Miért van az, hogyha sok alkoholt iszik valaki ( az illető nem alkoholista! ), egy idő után nem lesz másnapos, és másnap ugyanúgy bír inni, hányinger nélkül?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Én csak arra tudok gondolni,hogy(sajnos) hozzászokik a szervezete az alkoholhoz.Ez mondjuk véleményem szerint csak akkor tud kialakulni ha már alkoholista,vagy kialakulóban van nála az,hogy alkoholistává váljon.
2015. jan. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ, pl a kortól is, anyagcsere gyorsaságától, regenerálódó képességtől. 5-10 évvel ezelőtt még simán bírtam a hajnalig tartó bulikat, most pedig 1-1 ilyentől kidőlök másnap estig.

Az első válaszolónak is igaza van. Az alkohol lebontásáért felelős enzimkészletet lehet indukálni. Alapvetően alkohollal, szóval egy idő után jobban lehet bírni, de nem feltétlenül kell ehhez alkohol, tartós gyógyszerszedésnek is lehet ilyen hatása.

2015. jan. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy sosem rúg be. :P Max ha mindig ugynannyit ivott, és alapból nem szédült meg tőle.

A májjal meg az a vicces, hogy jó, pia ellen kicsit erősebb lesz, de minden más ellen meg gyengébb.

2015. jan. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha valaki olyan sok alkoholt iszik, hogy amiatt szokik hozzá, és bármikor képes inni, azt egészen pontosan alkoholistának hívják.


Ha arra gondolsz, hogy valaki 1-2 hetente szombaton megiszik pár sört, bort meg felest, és nem lesz másnapos, akkor az ő szervezete jól bírja, plusz valószínűleg odafigyel a kijózanodásra, evésre, alvásra, vízfogyasztásra...

2015. jan. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kialakul egy fajta tolerancia, a szervezet így védekezik a mérgezés ellen.

Amíg bír.

Aztán feladja, és elkezd fordítva működni a dolog.


Nincs meg büntetlenül az, hogy kialakuljon egy ilyen tolerancia. Ez nagyban leterheli a szervezetet, leginkább a májat.

Szóval az egy dolog, hogy az emberünk nem érzi magát olyan rosszul, de ezért a mája kőkeményen dolgozik.

Aztán ha ezt valaki sokáig folytatja, akkor a mája azt mondja, hogy lóf... neked a p.csádba, nem melózok ilyen hülyének. (valójában persze nem ezt mondja, hanem egyszerűen tönkremegy, és megérik egy jó átültetésre.)

És aztán 2 felestől is fejreáll az illető.

2015. jan. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
(" az illető nem alkoholista ".) Még azt kellene tisztába tenni hogy ki az alkoholista. Az nagy tévedés ha valaki nem rúg be , az nem alkesz. Mindenki aki rendszeresen iszik vagy nem tud meglenni nélküle az már az. Tehát bármilyen keveset , de e nélkül már nem tud meglenni. Az igaz hogy ezek az emberek nagyon megtudják a környezetüket téveszteni. Mert valahogy mindíg meg tudják magyarázni a bizonyítványukat. Csak az nem veszi észre hogy alkoholista , aki nem akarja.
2015. jan. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6%
Ilyen nincsen, az emberi szervezet nem képes hozzászokni, pláne, hogy az alkohol szép lassan roncsolja a májat (ahol az alkohol lebontása történik). Olyan viszont van, hogy az alkohol lebontásáért felelős alkohol dehidrogenáz enzimnek van egy lassan bontó izoenzim változata. Aki ilyennel rendelkezik, annak a mája csak lassan bontja az alkoholt és nagyon kevés mérgező acetaldehid keletkezik, így látszólag szinte nincs rá hatással az alkoholizálás. Ezzel azonban születni kell, nem hozzászokás kérdése.
2015. jan. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholbetegekkel foglalkozó szakember mondta nekem, hogy aki másnap felébredve ugyanúgy tud inni, sőt, alkohollal gyógyítja másnaposságát közvetlen felébredés után, ő már alkoholitsa. Rendszeres alkoholizálás után szokott ilyen kialakulni a szakember szerint. Lehet hogy olyan típusok is vannak amelyekről előző írt, ezt nem tudom.
2015. jan. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ilyen nincsen, az emberi szervezet nem képes hozzászokni..."


Micsoda??? :D


Elárulom neked, találkoztam már olyan emberrel, aki annyira alkoholista volt, hogy beültettek neki egy ilyen "tárcsaféket" (én csak így hívom) hogy ha iszik akkor olyan rosszul lesz, hogy majdnem belepusztul.


Lassacskán képes volt így, ehhez hozzászoktatni magát, csak hogy alkoholt tudjon inni!!!


Egyébként nem hogy nincs ilyen , nagyon is hamar kialakul a tolerancia. Persze nem túl nagy, de mindenképpen érezhető módon.

Pl van aki nem igazán iszik, és tudja, hogy hétvégén lagziba megy, és elhatározza, hogy sokat akar inni.

Ez előtte egy héttel elkezd inni, és egy hét alatt berúg 3-4 alkalommal.

Kb 2-szer annyit fog bírni inni a lagziba, mint egyébként.


Nem, mint ha ez valami nagy teljesítmény lenne, vagy ilyesmi, csak azért mondom, hogy a jelenség nagyon is valós.

2015. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

na most akkor megválaszolom a kérdésedet "nem alkoholistaként". én például fesztiválokon, hosszabb szünetekben, vagy épp amikor olyan kedvem van mindennap piálok. a következő az ellenszerem: kerülöm a sok tömény ital fogyasztását, vodkát keverem gyümölcslével, egy üveg bort sem 5 perc alatt iszok meg, hanem elhúzom úgy háromnegyed óráig is akár, nem nagyon iszok mindent össze és pótlom a folyadékot, de azért részeg vagyok elég rendesen, de sosem hányásig, mert nem pocsékolok. ha elalszom előtte iszok vizet, szépen kialszom magam, fürdök egyet, megiszok 1-2 liter vizet és újra a régi vagyok, mehet tovább a piálás. napokig kibírok ilyen életmódot, hogy egésznap mást se csinálok csak iszok bulizok, általában 5.-6. nap szokott végem lenni de van amikor 2 hétig húzom. utána jön egy nagy alvás, egy ágyban fekvős pihenő nap, egy kis apranax, sok-sok víz meg egy hét kihagyás a piálásban és folytatás. de nem jellemző, hogy napokig csutka részeg legyek. 1-2 hetente iszom, szóval "karban tartom magam". meg próbálok nem éhgyomorra inni


de ha kihagynék 3 hónapot és leülnénk egy kocsmába elkezdenénk töményezni, azthinném bírom mint régen biztos vagyok benne, hogy kidőlnék és másnap depressziós, fejfájós, k***vaanyázós másnaposság lenne a vége.

2015. jan. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!