Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek fogamzásgátló abbahagyása után felborult a hormonrendszere? PCOS? A hajam kezd egyre jobban megritkulni, ami nagyon bánt.

Figyelt kérdés

Járok orvoshoz,meg minden,már évek óta és ezer vérvizsgálatot csináltak már,és csinálnak folyamatosan. Igazából,tudom,hogy ez egy hosszabb folyamat,csak olyanokkal szerettem volna beszélni,akiknek szintén megritkult a hajuk..Mert engem már semmi nem érdekel,se a szőrösödés,meg hasonló tünetek.Persze tudom,hogy kezelni kell ezt a betegséget. Igazából,amit még egy orvos sem mondott el nekem,hogy a hajam(fejtetőn) konkrétan mitől kezdett el ritkulni. Magasabb a tesztoszteronszintem,csak most nem tudom,hogy attól van-e,vagy a zsíros korpától,mert az is azóta van,amióta nem szedek fog.gátlót,és csak nem régen kezdtem el használni kénes sampont ,így nem tudom,hogy esetleg azért nem nőtt-e eddig rendesen a kihullott haj helyett másik,mert nem tudott lélegezni a fejbőr? Vagy a kettő,-magas tesztoszteronszint és zsíros korpa- együtt jár?

Előre is köszönöm,ha valaki segít!!


2016. jan. 12. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én nem szedtem fogamzásgátlót, de mellékvese betegségem van, ami magas férfihormon szinttel jár. Nekem is kevés lett a hajam, bár a mandulám miatt hullott ki nagyon (most már sokkal kevesebb hullik), de gondolom a hormonok sem tesznek túl jót neki... Zsíros korpám van, ami semmire sem reagál, gyulladt és nagyon zsíros a fejbőröm. Ez sajnos a magas tesztoszteronnal együtt jár.
2016. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Ne haragudj,csak most láttam,hogy írtál,köszönöm szépen!

Ma voltam egy újabb endokrinológusnál,és nekem is azt mondta,hogy a férfi hormonok vannak túlsúlyban a szervezetemben... :(

2016. márc. 2. 16:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a válaszoló vagyok :) Ez elvileg egy tünet, azt nem mondta a doki, hogy mi a konkrét probléma? Pl PCOS vagy valamilyen mellékvese betegség? Ha nem jutsz egyről a kettőre, szívesen elmondom, milyen hormonokat nézess az orvossal vagy akár magánlaborban... Sajnos nekem is magamtól kellett utánajárnom a bajomnak, megcsináltattam a vérvizsgálatokat magán úton és ezzel mentem magándokihoz (de állami rendelése is van).
2016. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!