Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen cukorbetegnek lenni?

Milyen cukorbetegnek lenni?

Figyelt kérdés

Ugyanugy ehettek csokit ihattok alkoholt esetleg energiaitalt?

A szexuális életeteken se változtat?

Minden érdekel!



2016. jan. 16. 19:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

[link]


Olvass, tanulj. Cukorbetegnek lenni eleg veszelyes allapot.

2016. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, viszont nagyon érdekel mindenki véleménye, tehát aki benne van írjon nekem ez annyira külön világ, olyan jó lenne mindent tudni, ki hogy csinálja hogy éli meg....??! :)
2016. jan. 16. 19:36
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Ja, külön világ... Sokaknak maga a pokol!

Édesanyám dialízisben dolgozik, mint nővér. Sok a cukorbeteg a klinikán, akik idős korukra megvakultak, vagy le kellett vágni a lábukat. Igen, a cukorbetegség szövődményei... Úgyhogy nem annyira szép betegség ez, hogy jókedvvel lehessen róla beszélni. Szörnyű, sokan nem is bírnak vele.

2016. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Jézusom :( :( :( :( :(
2016. jan. 16. 19:40
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
cukorbetegnek lenni nagyon szar lehet, mivel ha inzulint szursz akkor steril szoba kell hozza, hasadba nyomod a tűt ami elég szar lehet, csokit édeset alkoholt azt elfelejtheted ugy ahogy van, ha mégis iszol vagy eszel és nemvigyázol magadra akkor ah. irták már, vakság, végtaglevágással jár/hat, ha nagyon ingadozik a vércukorszint akkor a szemek bánják leghamarabb
2016. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Csak mert egyik ismerősöm cukorbeteg és ő fogyaszt alkoholt, energia italt is .... Ezért nem tiszta ...
2016. jan. 16. 19:55
 7/22 szamo77db ***** válasza:
100%
Nagyon rossz! Mindentől eltiltják az embert, ami jó. Se kenyér, se sütemény, se bizonyos gyümölcsök és sorolhatnám még, minden tilos. És akkor meggyógyulni sem lehet belőle, legfeljebb szinten tartani. A különböző szövődményekről nem is beszéltem. Én 2-es típusú vagyok, egyelőre gyógyszeres kezeléssel és diétával próbáljuk megoldani. Vennem kellett vércukorszintmérő műszert, ezzel rendszeresen szúrni kell magam és ellenőrizni a cukromat. Nagyon el vagyok keseredve, az lesz a vége, hogy egy ideig zabálom a kedvenc süteményeimet utána meg végzek magammal. És le van ejtve az egész! Sokat kéne mozogni, de ízületi problémáim is vannak, nem tudok itt fel-alá rohangálni. A csoki is csak álom, kedves kérdező. Torkig vagyok most már ezzel az egésszel! Nem érdemes így élni, hogy minden tilos, ami csak kicsit is jó, finom!
2016. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom :( nagyon szépen köszönöm a válaszod, kitartást amennyire lehet!
2016. jan. 16. 20:04
 9/22 szamo77db ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy ahány orvosnál voltam, ahány útmutató brossúrát kaptam cukorbetegeknek, mind más és más értékeket ad meg normálisnak, ill. rossznak. A laborban 6,0-ig, a saját műszeremen 6,6-ig, a Házipatika.com oldalon 7,0-ig írják elfogadhatónak az éhgyomri vércukorszintet. Na tessék! Akkor most merre hány méter? Elegem van! Van olyan ismerősöm, akinek naponta 10x kellene szúrni magát, mert napi 5 adag inzulint kell beadnia magának, ám minden inzulin adag beadása előtt meg kell nézni az aktuális cukorszintet. Ez így összesen 10 szúrás neki naponta. De most már elege van, reggel megméri a cukrát, kiszámítja az ahhoz passzoló inzulin mennyiséget, és ezt adja be magának napi 5x. De még ez is 6 szúrás egy nap! A másik, amit még fontosnak tartok, hogy állandóan fáradt a cukorbeteg ember, alig vonszolja magát. Voltam én is úgy, hogy el kellett mennem valahová és alig bírtam hazajönni. És egy mocsok, aljas betegség, mert nem lehet meggyógyítani!
2016. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Fiu vagy vagy lány?
2016. jan. 16. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!