Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jól gondolom, hogy nagy...

Jól gondolom, hogy nagy esélyem van arra hogy egyszer majd kialakuljon nálam a magas vérnyomás betegség?

Figyelt kérdés

Egyrészt valószínűleg örököltem, mert az anyámnak és az anyám anyjának is van. Másrészt nem élek túl egészséges életmódot, nem vagyok ugyan kövér, és próbálok is mozogni amennyire csak van lehetőségem, de mégse mozgok eleget szerintem, túl sokat ülök a gép előtt. És eléggé sok édességet eszek.

20 éves vagyok még csak, de ez nem jelent semmit gondolom, tudok olyant akinek 18-20 éves korában néha magas a vérnyomása, szóval ezalapján ennyi idősen is simán lehet már. És szinte állandó stresszben, feszültségben és fenyegetettségérzésben élek.

Én még nem tapasztaltam, hogy magas lenne valamikor is a vérnyomásom, viszont a körülmények alapján nagy az esélyem rá, nem?


2016. jan. 20. 08:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagy esélyed van rá. Viszont az életmódon, étkezési szokásokon tudsz változtatni. Javaslom, hogy próbálj többet mozogni, egészségesebben élni, s mérd rendszeresen a vérnyomásod. Ha időben megteszed az óvintézkedéseket, sokkal kisebb a kockázat és kisebb a valószínűsége a nemkívánatos szövődményeknek.

Ha pedig mégis megemelkedne a vérnyomás, akkor mindenképp orvoshoz kell fordulni, mielőbb.

2016. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!