Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet extrasystoleval...

Hogyan lehet extrasystoleval együtt élni úgy, hogy az ember ne élje meg olyan szörnyen?

Figyelt kérdés

Az rendben van, hogy azt mondják, hogy nem kell vele foglalkozni, meg ez nem veszélyes, de úgy érzi az ember, hogy egy időzített bomba, várja, hogy mikor jelentkezik.

Nagyon kellemetlen érzés amikor van, főleg amikor rövid időn belül többször. Sok mindent kipróbáltam már inkább az érdekelne ki mivel nyugtatja meg magát.


Köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 22. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy megérted, hogy semmi bajod nem lesz tőle, és hogy napi több száz is lehet, úgy hogy nem is érzed.
2016. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalat szerint az orvosok kevésbé vagy nem szeretnek ezzel a tünettel foglalkozni. (Eü-s szakember vagyok és van saját tapasztalatom is az extrákkal)

Vannak, akiknek gyógyszert írnak fel és az segít(het) valamennyire.

Vannak, akik nem tesznek semmit, hozzászoknak valamennyire.

Vannak, akiknek pl. autogén tréning, relaxáció, agykontroll stb. segít.

Korábban nekem rengeteg volt időnként (akár 10-12db/perc), így tudom miről beszélsz, amikor a kellemetlen szót írod le.

Eü-s létemre is magasról lesz* a kardiológus. Kezdetben elég félelmetes volt, de mivel senkinek nem volt kedve nekem segíteni, így alkalmaztam azt, ami nagyon sok mindenben jó, ez a relaxáció pl. Tudom azt is, ha valamire ráparázik az ember, akkor intenzívebbnek élheti meg. Szóval, a stresszesebb időszakokban újra hozzászoktattam magam az autogén tréninghez, relaxációhoz és manapság talán, ha 4-5 extrát észreveszek évente.

Hidd el, nekem sem volt könnyű, amikor azt mondták, szokjam hozzá a tünetekhez. Ingerült is lettem emiatt.

Aztán rájöttem, a lehető legjobb történt, mert nem szedek gyógyszert, aminek mellékhatásai is lehetnek, nem kell elmennem folyton kontrollra a kardiológushoz, meg a háziorvosnál sem ülök 2 órát a recept miatt és olyan sokat alkalmaztam/alkalmazom az autogén tréninget, hogy az minden tevékenységemre hatással lett, sokkal nyugodtabbá váltam, kiegyensúlyozottabbá. (Mivel ismerek hatékony problémamegoldási stratégiákat is, ezért tudom, ez is segít, hogy ne legyenek extráim vagy ne érezzem őket vagy ne viseljenek meg már úgy, mint korábban.)

Nem könnyű elfogadni talán, de vannak ezek a jó kis pszichológiai módszerek, amikkel teljes életet élhetsz Te is.

Választhatod: alkalmazol ilyen pszichológiai technikát és jobb lesz, hozzászoksz vagy hagyod "bedarálni" magad, önmagad által.

Tudom, hogy kellemetlen. De hidd el, Te vagy a legjobb orvosod magadnak ebben az esetben és a technikák elsajátításával sokkal elviselhetővé válik minden és/vagy olyan ritkán lesz, nem is fogod már érezni vagy talán nem is lesz már.

Kitartás és hidd el, tényleg Te tudsz rajta segíteni.

2016. jan. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bíztató szavakat!
2016. jan. 22. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2016. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy, hogy összeszedsz valami komoly betegséget és akkor nem fogsz foglalkozni annyit a jelentéktelen panaszaiddal. Tapasztalatból mondom, mert amíg nem diagnosztizáltak súlyos betegséggel én is ilyen hisztérikus voltam. Igen, kellemetlen érzés, nekem is van, de persze vannak ennél sokkal kellemetlenebb dolgok is. Ami nagyon jó rá az a napi aerob mozgás és a relaxáció.
2016. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!