Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit gondoltok az epilepsziáról?

Niki123 kérdése:

Mit gondoltok az epilepsziáról?

Figyelt kérdés

2016. jan. 28. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

egy sulyos betegseg.


Megis mit kellene gondolni rola?

2016. jan. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsanat valamiert a reszletezesbe nem mentette el amit irtam.

Azert tettem fel ezt a kerdedt mert en epilepszias vagyok 2 lassan 3 eve.

Elotte nagyon sok baratom volt, de mihelyst kiderult ez a dolog, szepen lassan leorlodtek...

Ebbol fakadoan lett volna a kerdesem ez: "Mit gondoltok az epilepsziarol.?"

Tenyleg ennyire aljasak az emberek.?

Valaki beteg lesz aztan egyszer csak egyedul marad.?

Errol szerettem volna velemenyt kerni.

Hogy mit gondoltok, nem az en sztorimrol, hanem magarol az epilepsziarol...

Hogy mennyire fogadjatok, illetve nem fogadjatok el...

Mert megoszto ez a kerdes...

2016. jan. 28. 07:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Hany eves vagy?


Biztos hogy emiatt maradoztak el?

2016. jan. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkérdeztem volna, biztosan az epilepszia miatt maradoztak el a barátok vagy azért, ahogyan Te saját magad változtál mert, mert pl. aggodalommal tölt el, félsz tőle, tartasz tőle, depressziós lettél emiatt stb.?

Igaz, sokan nem tudják, mi is ez a betegség valójában és tarthatnak attól, aki ebben szenved.

Amit Te tehetsz pl. valamely epilepsziánál megtanulható, mikor is lesz roham, így a sérüléseket is el tudod kerülni, le tudod csökkenteni és a tested se lesz teli kék foltokkal, amiktől az emberek megijedhetnek, távolságtartóak lehetnek.

Ezen kívül bárkivel megismerkedsz, legyél határozottabb és tessék megtanulni ne félj a betegséged miatt (sem), mert ez igen erős nyomot hagy a személyiségeden, a testeden és ettől is elkerülhetnek az emberek.

A tesóm is epilepsziás és már hosszú évek óta férjnél van, két nagy gyerekük is van.

Ha elmagányosítod magad, akkor az is maradhatsz.

Ha kezeled a betegséged, odafigyelsz a teendőkre, teljesen természetesen állsz hozzá, megtanulod az elkerülését (mert ez is lehetséges több esetben), esetleg befogadsz olyan állatot, aki jelzi neked, mikor is fog majd jönni a roham, minden téren odafigyelsz a testi/lelki egészségedre, gyakorolod a vidám, optimista beállítódottságot, akkor még egy halom unokád is lesz majd...valamikor sokára :)

Ennek a betegségnek a több esetben helytelen megítélése miatt érdemes elmenni iskolákba, egyéb közösségi helyekre és előadásokat tartani erről az állapotról. Így a Te önbizalmad is erősödik és a környezet hozzáállása is megváltozhat.

Érezd jól magad :)

2016. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

19 eves vagyok :)

Normalisan allok hozza, sot nem is felek tole...nem lettem lelkibeteg, probaltam ugy felfogni mint egy nathat..

eddig ossz-vissz csak 3x volt rohamom...mind a 3 roham 20 perc koruli volt...ami allitolag nem egy apro csepro rohamnak felel meg...

Es a rohamok mindig "rosszkor jottek".

Nem utottem be magam soha ugy hogy az arcomon latszodjon...valamiert mindig sikerult...

Csak az oldalamon, labamon, karomon...

Szoval azt se lehet mondani hogy ugy neztem volna ki mint akit osszevertek :)

Vannak most is barataim, nem is szerettem volna belemenni a sajat sztorimba, csak velemenyt szerettem volna kerni az emberektol arrol hogy ki hogyan fogadja el az epilepsziat...

Jarok ugyanugy kozossegbe, ide-oda...jol kezelem...es koszonom a valaszokat :) legfokepp az utolsonak :)

2016. jan. 29. 13:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Értelek :)

Az a helyzet, Te ügyesen állsz hozzá a betegségedhez. Sok sikert kívánok a továbbiakban az életed során és jó egészséget, 0 rohammal. A természetes hozzáállásod segíteni tud a kapcsolataid során. Aki "lelép", annak máshol van dolga :). Szép napot.

2016. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Komoly kérdés. Az a helyzet, hogy akinek a környezetében nincs, az nemigen érdeklődik iránta. Mindenki tudja, hogy van, hogy létezik, esetleg még azt is, hogy vigyázni kell, hogy a delikvens el ne harapja a nyelvét, de kb ennyi. Itt meg is áll a tudomány. Szégyen ide, szégyen oda, 57 éves vagyok, de én sem tudok többet róla.
2016. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Miquel:

Meg annak is bonyolult aki benne szenved :)

Maga a roham persze nem...

Hanem az utana levo fajdalom...

ugye az egesz testben (nekem szemely szerint) megfeszulnek az izmok...nagy a fajdalom utana...

Es persze a kitisztulas...


koszonom :)

eppen ezert tettem fel a kerdest mert sokmindenki mar csak azert sem jon a kozelembe merthogy nehogy akkor kapjon el a roham amikor veluk vagyok... persze vannak kivetelek akik nem ilyenek :)

Szerencsesnek erzem magam mar csak azert is mert nekem lassan 3 eve van epilepsziam, de eddig csak 3x volt rohamom...ami egy masik embernel napi szintu....

az orvos is azt mondta hogy sok mulik az akaraton....mert a gyogyszeres kezelest valahogy nem szeretnem...mert nem tudom hogy egy adott gyogyszer mennyire befolyasolna a szervezetemet...mert ugye tesztelgetnenek...

igaz hogy Grand Mal fajta rohamom van, egesz testi 20-25 percesek...allitolagosan a legrosszabb...de szerintem 3 ev alatt 3 roham elenyeszo...ha rosszabb lesz akkor fordulok tenylegesen doktorhoz gyogyszer ugyben...

es koszonom a kommenteket :)

2016. jan. 29. 20:24
 9/9 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy még figyeled e még a válaszokat, de azért leírom én is :)

Nekem a bátyám (volt, múlt héten megműtötték!!! :)) epilepsziás, 16 évesen kezdődött és, most volt 19.

Neki is hasonló problémái voltak a barátaival, ráadásul egy ideig titkolta előlük és elterjesztették róla, hogy drogos. Neki naponta többször is volt rohama általában, kicsik, nagyok és nagyon nagyok változóan. Nagyon szeretett bulikat is tartani, de ugye, amint kiderült az 50-60 fős társaság lement 10-15-re, majd pedig felhagyott vele és nem is ment, mert a barátai megmondták neki, hogy nem hajlandóak erre is figyelni. A baráti köre lement ez után 0-ra, de egy idő után újra talált barátokat, akik sokkal jobbnak is bizonyultak. Újra elkezdett járni mindenfelé és még külön népszerű is lett, hogy mekkora jófej, amiért nem iszik és mindenkit hazakísér, aki nagyon elhagyta magát, a barátai meg megtanulták, hogy mit is tegyenek roham során, mert ért ennyit nekik. Viszont randizás terén valahogy ez sosem állította meg, ez alatt a 3 év alatt 2 nagyon hosszú kapcsolata volt, amikor pedig nem, akkor is hetente, két hetente egy új lányt szédített :D

Az alapján, amit én láttam, bármennyire is félelmetes betegség, meg lehet tanulni vele élni, mint a beteg és a beteg barátja/ismerőse/családtagja is. Ő se lett nagy lelki beteg miatta, sőt az orvosa alig hitte el, hogy milyen jól kezeli :D Csúnya betegség, ami sok rossz dologgal jár, de szerintem a legtöbb ember csak azért iszonyodik tőle, mert nem tudja, hogy mégis mi ez, mi történik, hogy hogyan kezelje és még akkor is, ha ilyen napi szintű, mint a bátyámé volt, akkor is lehet vele életet élni, nem 100%-osat, de nem is akadályoz mindenben. Valamint ahogy észrevettem sokakat zavar, hogy felelősséggel kell lenniük miatta, hogyha rohama van biztosítani, hogy ne legyen komoly baja meg ilyenek, ami nekem nem szimpatikus hozzáállás, de nem lehet sokat tenni vele

Ha pedig ilyen ritka, mint neked az is ideg ölő lehet egy kicsit, mi számítottunk rá, hogy igen, most is erre kelünk, a suliban valószínű kihagy egy órát, de a tanárok úgy is tudják, oké, csak a szokásos, viszont arra, hogy hosszú időn belül mikor kerülhet már megint sor rá, vagy egyáltalán fog e még vagy, hogy rosszabb lesz, mint eddig, na arra nehéz lehet felkészülni. Gondolom, nem úgy kezdesz ismerkedni, hogy "szia, epilepsziás vagyok, a nevem pedig..." és így, ha valaki olyannal vagy éppen akkor az nem is tudhatja, őt is rosszul érinti, téged is, stb. (a bátyámnak volt egy karszalagja, amire rá volt írva mondjuk, de a legtöbben tudták róla eleve) Váratlan és sosem lehet rá felkészülni, mert ha tudod is, hogy minden nap van, akkor is ott van még egy csomó faktor, amin lehet aggódni, de legalább benne van az ember a rutinban, hogy mit tegyen... Viszont, hogy eddig csak nagyon nagy rohamaid voltak, az legalább egy kicsit valószínűbbé teszi, hogy mire lehet számítani és hogy amikor rákérdeznek, hogy mi a teendő kicsit pontosabb tudsz lenni és ez jó, mi csak annyit tudtunk mindig mondani, hogy sok dologtól függ és a két szélsőséges esetet, ami előfordulhat elmondtuk, de ez ritkán ilyen egyszerű és túl sok tényező van

Úgyhogy szerintem ne aggódj a barátok meg ismerkedés miatt, amilyen klisés olyan igaz, hogy akiket érdekelsz, azok így is úgy is veled maradnak :)

2016. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!