Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ajak kicserepesedése ellen mi...

Ajak kicserepesedése ellen mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Rendszeresen kiszárad, kicserepesedik a bőr az alsó ajkamon.

Minden módszert próbáltam már: mindenféle krémek, kenőcsök, Labello, Bioderma, Ceralip, körömvirágkrém...stb.

Elkezdtem multivitamint meg A vitamin olajat szedni, elég sok vizet megiszom napközben...mégis.

Ha leszedegetem, akkor kb. egy napig jó, utána megint.

Nyalogatástól csak rosszabb, de anélkül is.


Érdemes ezzel orvoshoz fordulni? Van erre valami gyógyszer? Egyáltalán hova kellene ezzel mennem? Bőrgyógyászat?



#száj #bőrprobléma #kiszáradt ajak
2016. febr. 10. 11:51
 1/3 eznemlényeges ***** válasza:
Nekem is ilyen az alsó ajkam, de én már nem foglalkozok vele. Én is próbálkoztam mindennel, de mindhiába. Mamám mondta, hogy ez ilyen családi vonás, és ha majd öreg leszek elmúlik :D
2016. febr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az Aloe Vera ajakbalzsamját (Forever, valahogy csak rátalálsz), aminek az ára picit a Labello és társai fölött van, de megéri!

Illetve ha leszedegeted, akkor utána rögtön tiszta kézzel kend be mézzel. Fontos a tiszta kéz a leszedés előtt is, bacit ne vigyél a ""húsodra"".

Nekem ez a kettő segített, és a napi két liter víz. ;)

2016. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Víz, víz és víz. Sok víz. Testsúlykilogrammonként min. 0,4 dl. Nem kóla, nem egyéb lónyálak, nem kávé, hanem víz. Sok egyéb problémád is helyrejön tőle.
2016. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!