Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Torokfájás ellen jégkrém?

Torokfájás ellen jégkrém?

Figyelt kérdés
Taknyos, enyhén torokfájós vagyok, mindenki azzal jön hogy meleg teát igyak, mézet egyek, meg ezek a dolgok. És én mindig ezt is tettem szinte, 2 hétig tart így a betegség. Nem hiszem hogy segítenek ezek a dolgok. Az egyik ismerősöm emlékszem hogy mindig hideget evett, jeget, jégkrémet, és sokkal hamarabb gyógyult, 1 hét sem kellett neki. Azzal magyarázta hogy a bacik vagy mik a melegben jól érzik magukat... a hidegben nem. Ezért hatásosabb. De én nem értek ezekhez (valószínűleg ő sem), hogy most akkor mi a hatásos valójában? Nem akarok 2 hétig fetrengve taknyoskodni az ágyban megint.
2016. febr. 12. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos, én egyszer hallgattam egy ilyen "okos" tanácsra: külföldi útról hazafelé megfájdult a torkom, szükséghelyzetben voltam, gondoltam, bevetem ezt a "csodaszert", s megettem egy jégkrémet.


Nos, annyira "hatásos" volt, hogy egy fél óra múlva teljesen elment a hangom. A dolog szépséghibája az volt, hogy én voltam az idegenvezető a buszon :D

Szerencsére már Ausztriában voltunk - így nem volt nehéz hazáig kihúzni :-)

2016. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A módszer egy ostobaság ,eleve a baktériumok többfélék , léteznek hideg és meleg kedvelők . Ha megfáztál akkor nem baktérium okozta a gondot , másrészt a jégkrémtől meg is hűlnél . A gyulladások enzimek és ásványi anyagok miatt történnek , ezt kell pótolni . Az ipari és leterhelő élelmek , szénsav sok főtt finomított dolgok nem egészségesek . Betegen ha ezt eszed tovább kínlódsz . A méz , tea , fokhagyma narancs sűrűbb bevitele segít .
2016. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!