Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak magas láz ellen?

Mit csináljak magas láz ellen?

Figyelt kérdés
Már két napja lázas vagyok és amikor legutóbb megmértem 39,1 fok volt. Mit tegyek, hogy levigyem a lázam?

2016. febr. 12. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Fejre borecetes (ha az nem elérhető, almaecetes) hideg borogatás, lábfejre forró (amit még el tudsz viselni) szódabikarbónás lábvíz (lavórban áztatva, nyilván).
2016. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hűtőfürdő a leghatásosabb. Általában csak gyerekeknél emlegetik, de felnőttnél is működik. A homlokra meg lábra rakott borogatástól én nem sokat várnék..

Persze a láz okát is mielőbb meg kéne találni és kezelni, mert a láz csak a tünet.

2016. febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Öltözz könnyedén, mert ha jól felöltözöl, vagy ha a meleg paplan alá bebújsz, az tovább növeli a lázat. Add meg a lehetőséget így is testednek, hogy hűljön. A hűtőfürdőhöz egy tipp: lehet tus alatt is. Kezdd kb. 40 fokos vízzel a tusolást, majd fokozatosan csökkentsd a hőmérsékletet, kb. 30 fokra. Nem kell jéghidegnek lenni!!! min. 5 percig maradj így a tus alatt.
2016. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hideg borogatás a legjobb. a lázas állapotkor a szervezet a gombák elpusztításán munkálkodik. konfliktusok érte nemrégiben,viták, stressz, gondokon kattogás ezért jött elő ez a betegség. a láz az egy által vezérelt állapot. a konfliktusok leküzdésével csökkenthető a beteg időszak. ez biologikán alapszik. ha leküzdöd a konfliktusokat, nem kattogsz a problémákon, akkor meg fogsz hamarosan gyógyulni.
2016. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. febr. 15. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!