Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Viszkető fejbőr?

Viszkető fejbőr?

Figyelt kérdés

Két hónappal ezelőttig naponta mostam hajat, most próbálok leszokni, és minden másnap mosom csak meg.


De második napon már tiszta zsír - ez még csak-csak elmegy - de korpás is. Eddig soha nem volt korpás a hajam. És a fejbőröm is viszket.


Ez vajon az átállás miatt van? Lehet, hogy mégis naponta kéne hajat mosni?


2016. márc. 4. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Atyaisten

rohadtul nem kéne hajat mosnod mindennap hanem csak heti 1X

Nem csoda, hogy szét van menve a fejbőröd, nem birja a folyamatos vegyszerezést


És lehetőleg ne Nizoralal moss hajat a legerősebb vegyszer alapú samponnal minden nap hanem csak pár hétig heti egyszer használd amig a korpa nem múlik el

2016. márc. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Tényleg nem szabad naponta hajat mosni, ha muszáj akkor viszont vegyszermentes cuccokkal, vagy sima langyos vízzel. Én szódabikarbonátos és almaecetes lemosást csináltam amikor hasonló cipőben jártam heti 2 alkalommal, majd hetente 1-re csökkentettem, igazából ennyi volt a történet további kezelés nem volt szükséges. Ajánlanám a tojás vagy a bojtorján sampont ha nem szeretnél ilyen házi praktikákat. Esetleg vitaminpótlással is próbálkozhatsz.
2016. márc. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Semmi baja nem volt a fejbőrömnek, amíg "vegyszereztem".
2016. márc. 4. 21:09
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem feltétlenül rossz a samponod és az sem biztos, hogy a sok hajmosás miatt viszket és korpás a fejbőröd, ezt akár egy megfázás is okozhatja. Az, hogy ritkábban moss hajat és kímélő sampont használj csak egy tanács.
2016. márc. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kétnaponta mosom, a gyógyszerészem ajánlott egy jó sampont, de nem hiszem, hogy megfázás, mert azóta viszket, mióta nem mosom mindennap.


Mikor mindennap mostam, akkor is volt, hogy 3 havonta egy napot kihagytam, és olyankor is viszketett. Viszont korpás nem volt. Most ez nagyon zavar, mert viszket, vakarom, és a korpa beleragad a hajamba, amit nem moshatok meg.

2016. márc. 7. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!