Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megkarkolta a macskám az...

Megkarkolta a macskám az arcomat, lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
Megijedt és megkarmolt. Két egy centi széles seb lett az arcomon, az egyik kb. fél centi mély. Oltva van, háromhavonta kap egy fél tabletta féreghajtót, bolhanyakörvet visel, szóval bolhás se nagyon lehet. Csak annyi mindent hallani, hogy valaki macskakarmolásos betegségtől vakult meg, stb. Menjek ezzel orvoshoz vagy 1-2 nap alatt meggyógyul? Mivel kenjem, hogy ne maradjon nyoma?

2016. márc. 6. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Tisztítsd ki timsóval vagy alkohollal, és kend be Neogranormonnal, Körömvirágkrémmel. Nem lesz semmi bajod. A vakulásos sztorik se karmolás után szoktak lenni, hanem a macska élősködői miatt. Otthoni, gondozott macska nem veszélyes, de azért fertőtlenítsd le a sebet.
2016. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért egy tetanusz oltás kellene, ha az elmúlt egy évben nem kaptál.
2016. márc. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tetanusz macskakarmolás után?
2016. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Igaz, hogy inkább harapások után szoktak adni tetanuszt, de ha mély a seb (fél centi mély arcon, az már elég gáz), nem ártana orvost megkérdezni.
2016. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Fertőzések szempontjából tök mindegy, milyen mély a seb. Saját oltott (!) macska karmolása után nem indokolt tetanuszozni.
2016. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Hiába van oltva, a karmai között komplett baktériumtenyészet van. A tetanuszgörcs pont ilyen fertőzésből alakul ki.
2016. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
... hát én ebben nem hiszek, a helyi fertőtlenítés a legfontosabb. Ha begyullad, még mindig ráér tetanuszért szaladni, de gondold már el, ha minden macskatartó tetanuszért rohanna, mikor kap egy karmolást, a sürgősségi velük lenne tele. Életszerűtlen. Engem vagy 8 milliószor karmolt meg a saját macskám, egyszer se lett bajom.
2016. márc. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Úgy látom, a lepontozáson kívül egyéb ellenérved nincsen...
2016. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

És engem vajon ki pontozott le? :D

Nem akartam tovább vitázni, te ezt gondolod, én azt, a kérdező majd eldönti, mit csinál a karmolásával. Nincs jelentősége oldalakon keresztül paláverezni.

2016. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem én pontoztalak le és nem paláverezek. Józan ésszel kell gondolkodni, egy karomolásról beszélünk.
2016. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!