Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszamenőleg táppénzes papír?

Visszamenőleg táppénzes papír?

Figyelt kérdés
Holnap tudok csak eljutni a háziorvosomhoz, viszont nekem a mai naptól kellene a táppénzes papír, ez megoldható dolog? Már szombaton voltam ügyeleten, 40 fokos lázzal, ott az orvos írt fel antibiotikumot meg lázcsillapítót és azt javasolta hogy mihamarabb keressem fel a házi orvosomat, és mennyek el táppénzre, de ez csak holnap lehetséges....

2016. márc. 7. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legalább akkor telefonon hívd föl, hogy ne legyen gond, mert hivatalosan nem adhat visszamenőleg.
2016. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos 5 napra visszamenőleg adhat igazolást.

Előfordul, hogy valamely háziorvos nem akar adni visszamenőleg igazolást, de tudd, jogod van 5 napra visszamenőleg kérni. Ezt a jogszabályt az OEP honlapján is megtalálod.

2016. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
3 napra visszamenőleg vehet táppénzre. Az ügyeleten kaptál, gondolom, papírt, azzal igazolhatod, hogy mióta vagy beteg. Ettől függetlenül jobb, ha felhívod még ma, a munkáltatónak is jelezni kell, hogy betegállományban vagy.
2016. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es nek van igaza. 5 napra visszamenőleg tudják igazolni a táppénzt.


Nem szoktak ilyesmivel kekeckedni, ha csak másnap mész, hiszen pl. masszív fosásnál nem biztos, hogy eljutsz rendelési időben még aznap hozzá. Ha több napig nem tudsz menni, akkor érdemes telefonálni, hogy ez meg az a helyzet pl. gipszben vagy és nem tudsz elsétálni stb. és vegyenek táppénzre. Nekem volt, hogy a férjem ment a kórházi záróval és vettek fel táppénzre, és többször is volt, hogy mikor beteg lettem aznap már nem értem oda rendelési időben. Szó nélkül felvetek visszamenőleges nappal.

2016. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönőm a válaszokat, már beszéltem vele telefonon, azt mondta megoldható, köszönöm mindenkinek.
2016. márc. 7. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:

"Indokolt esetben lehetőség van a keresőképtelenség kezdő napjának visszamenőleges megállapítására is.


A keresőképtelenség visszamenőleges igazolására jogosult:

A háziorvos, házi gyermekorvos, kezelőorvos a vizsgálatra való jelentkezés időpontjától eltérően, legfeljebb 5 napra visszamenőleg.

Az első és másodfokon eljáró orvosszakértői szerv orvosa kivételesen indokolt esetben visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra állapíthatja meg a biztosított keresőképtelenségét. "

OEP


Jó, hogy sikerült elintézned. Gyógyulást és szép napot.

2016. márc. 8. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!