Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Talán belgyógyász tudna segíteni, de hátha esetleg másnak is van hasonló tünete, mielőtt "bélkamerázásra" mennék.

Évek óta fennálló problémám, ami szinte kizárólag éjszaka jelentkezik: a bal oldalam felpuffad, NEM a hasam, szerintem szigma vagy vastagbél és nagyon intenzív csikaró, éles, és egyben tompa fájdalom kíséri. Ilyenkor erőteljes hasmenés lesz a vége, ami nagyjából 30 percig tartó wc üléssel jár. Ennek időpontja hajnali 3 óra és 1/2 5 óra között. Nem tudtam megfigyelni mitől van, de annyi biztos, hogy este bő adag tejfölös tészta nagy eséllyel ehhez vezet, de egy kiadós esti vacsorázás is. Sajnos neten mindössze annyit találtam, hogy diverticulum a betegségem, vagyis remélem tényleg "csak" ennyi.

De másnak esetleg nagyon hasonló problémája van, ami ennek tükörképe? Mert, ha igen, és tudja mi a baja megosztaná velem?

35/F



2016. márc. 15. 09:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Olyankor, amikor ezt érzed, kézzel is ki tudod tapintani a puffadt bélszakaszt?

2016. márc. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen! Ezt el is felejtettem leírni. Ha megnyomom korog, és akkor mintha segítené is az ürülést.
2016. márc. 15. 09:46
 3/31 anonim ***** válasza:

Húha, nekem majdnem ilyen van, csak a jobb oldalon. Nekem nem éjszaka, de fekvő helyzetbe jön ki, mintha valaki az öklét bedugta volna a belembe, látszik is, tapintható is a bélszakasz kb. 8 cm hosszan, legalul pedig kőkemény és igen fura hangokat is tud kiadni.. Annyi a különbség, hogy nekem nem jár hasmenéssel, de reggelente wc után sokkal jobb egy-két óráig. Ha a hólyag teli van, attól is rosszabb.

Azt nem tudom megmondani, hogy mi van, csak hogy mi nincs.. Tükrözésre én is várok még 31-éig, de csináltak kontrasztos és natív ct-t, nem találtak semmit, tehát nagy baj nem lehet.

Felvetették az IBS szindrómát, ételallergiát (felnőtt korban is jelentkezhet), de biztosat senki nem tudott mondani..

2016. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nos akkor valamelyest hasonló. Esetleg hasnyálmirigy vagy Crohn betegséget kizárták Nálad?
2016. márc. 15. 09:54
 5/31 anonim ***** válasza:
A chron-hoz gyulladás kéne, de az sincs. Se a labor, se a ct szerint nincs gyulladás. Mellkastól combtőig nézett a ct, és Sehol semmi.
2016. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy, hogy ezt kizárták! Légyszives írj mihamarabb, amint megtudsz valamit, akár priviben!
2016. márc. 15. 10:05
 7/31 anonim ***** válasza:
Mindenképp. Te mikor nézeted meg?
2016. márc. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Még valami! Én azt vettem észre, ha este rostdús táplálékot eszek, akkor ez a tünet NEM jelentkezik. Ha van otthon turmix gép, akkor VÍZZEL hígított zöldségeket, gyümölcsöket cukor nélkül (pl. céklát, almát, spenót) turmixolj össze, mert nem csak finom, de egészségesebb táplálék is. WC-zés után viszont jusson eszedbe, ha céklát ettél, mert az ember azt hinné, hogy bélvérzése van.
2016. márc. 15. 10:09
 9/31 A kérdező kommentje:
Mihelyst megcsinálom az angol középfokú nyelvvizsgát, ez remélhetőleg fél éven belül lesz, és a diploma a kezembe. Légyszi tényleg írd majd Nálad mit állapítottak meg.
2016. márc. 15. 10:30
 10/31 anonim ***** válasza:
Igen, mintha nekem is feltűnt volna, hogy ha mozgok, és egészségesen eszek, akkor mintha nem lenne.. :) na majd kiderül, remélem te nem vagy olyan hipochonder, mint én :D
2016. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!