Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 éve küzdök ínhüvely gyulladá...

2 éve küzdök ínhüvely gyulladással, színte mindent próbáltam már de semmi nem javított a helyzeten. Esetleg lenne valami tanács, hogy hogyan tudnám ebből kigyógyítani magam?

Figyelt kérdés

2 éve küzdök ímhüvelygyulldással, néha alábbhagy és nem olyan vészes, de el soha nem múlik. 16 orvosnál megfordultam már, sok tíz ezreket otthagytam magánrendeléseken, küldözgettek ide-oda de semmi. Az sztk-s rendelésen meg 5 dokiból 5 azzal a korszakalkotó ötlettel áll folyton elő, hogy pihentessem.

Erről annyit, hogy tudom! Tudom, hogy pihentetni kell. Azt teszem 2 éve. Több mint 2 hétig gipszben is vot már anno, fáslizom, kenegetem, kímélem, nem végzek fizikai munkát (nem is bírom a fájdalomtól) és mégsem csökkent semmit a fájadom így több év távlatában sem. Természetgyógyász emberek is foglalkoztak velem de hiába, az is csak a pénzt vitte el de semmi javulás.

Ha bárkinek van valami hasznos ötlete azt nagyon szívesen fogadom, és a tanácsokat is megfogadom, mert mmár idegileg is kikészít az évek óta tartó fájdalom.


Kissé hosszúra sikerült nyújtani probléma vázolását, elnézéseteket kérem.


A válaszokat előre is köszönöm! További kellemes napot mindenkinek!



2016. márc. 16. 04:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy gyakran becsipodik az az ideg, es az okoz folyamatos gyulladast?
2016. márc. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia. Pasz, nemtudom. Dokik még ultrahang vizsgálatra se küldtek el, pedig kérdezősködtem, hogy nem lenne-e hasznos. Nen tudom ez miként derülhetneki, hogy az ál e fent amit mondasz.
2016. márc. 16. 07:07
 3/8 A kérdező kommentje:
(Bocsánaz az írási hibákért, gépelés is csak egy kézzel megy, és kapkodtam)
2016. márc. 16. 07:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Az inhüvelygyulladás a legtöbbszsör NEM fizikai munkától jön elö, hanem finomabb mozgások okozzák: sokat ír valaki kézzel vagy géppel, zongorázik, fest, stb. ahol a kéz és az ujjak vannak megeröltetve. Ebböl következöen lehet, hoyg mégsem pihenteted, mert az ilyen mozgásokat nem hagyod ki, mert "ez nem nehéz".


Emellett célszerü lenne napközben fáslizni - ez ugyanis sokkal jobb, mint a gipsz. A gipsz abszolút semmi mozgást nem enged meg, ezért az izmok elgyengülnek, és ha leveszik, akkor a legkisebb mozgatás is túlerölteti, és ezzel újra indul a probléma.


Emellett érdemes lenne a gerincedet emgnézetni e gy jó és hozzáértö csontkováccsal, mert ha idegbecsípödés miatt van, akkor ott tudják helyreigazítani.

2016. márc. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Valoban nem jo a gipsz. Fasli + Flector gel

Meg kellene ultrahangozni.

Nekem allandoan becsipodik, attol van gyakran begyulladva az inhuvelyem.

2016. márc. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti én gitározom, illetve már csak gitároztam már az sem megy szóval még annyit sem mozognak az ujjaim. Jelenleg mondjuk egy ádványvizes üveget is félkézzel nyitok ki, tehát kímélem amennyire lehet. De ennél jobban már nem tudom pihentetni :( néha ez is idegesítő mert konkrétan csak egy kezemet tudom érdemben használni. És ez megy már jó ideje
2016. márc. 17. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:

A gitározás - meg a legtöbb egyéb hangszeren játszás - kimondottan "elösegíti" az inhüvelygyulladást, ha túlzásba viszik.


Abban igazuk van az orvosoknak, hogy pihentetni kell, csak megfelelö módon - azaz sem a teljes mozgásmentessség nem jó, sem a túlzott terhelés - meg kell találni a megfelelö középutat.


Most elöször is meg kellene gyógyulnod, és ez igen hosszadalmas folyamat - több mint egy év volt nekem is mire nagyjából elmúl. (Régebben igen erös inhüvelygyulladásom volt, de mára használható és 100%-ban terhelhetö a kezem, söt a zongorázással sincs gond.)


Elöször is szerezz meg negfelelö fáslit, amit egész nap használni kell: reggel tisztálkodás után bekened a kezed-karod gyulladáscsökkentö krémmel, és utána az ujjakon kezdve könyékig rátekered a fáslit. Itt oda kell fogyelni a megfelelö feszességre, mert ha túl laza, akkor nem ér semmit, ha túl szorod, akkor meg elszoritja a vérkeringést.


Fontos, hogy ne melegedjen be a gyulladt terület, naponta többször hütsd le. Nekem az vált be, hogy a befáslizott részt hideg vízzel benedvesítettem óránként.


Emellett óvatosan, lassan kell mozgatni, de nem eröltetni az izmokat, hogy ne gyöngüljenek le teljesen.


Nekem kb egy év volt, mire a gyulladás megszünt, de még további két évig minden , akár csak kicsit is megeröltetö munka elött befásliztam megelözésként, és ez megakadályozta, hogy visszajöjjön. Persze a terhelést csak lassan lehet emelni, és ahogy érzed, hogy kicsit is feszül, húzódik a karod, abba kell hagyni, még akkor is, ha csak "kicsi" van hátra abból, amit csinálsz.


Remélem, tudtam kicsit segíteni, ha gondolod, megkereshetsz privátban is.

2016. márc. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia. Konkrétan ezzel a néhány bekezdéssel többet segítettél nekem mint az az X darab orvos a 2 év alatt. Köszönöm élni fogok a lehetőséggel és felkereslek privátban. Csak még összeszedem a gondolataimat és a kérdéseimet.
2016. márc. 18. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!