Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorszáj és bordák alatti...

Gyomorszáj és bordák alatti tompa égő érzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3-4 napja a bordáim alatt jelentkezett egy úgymond kényelmetlenségi érzés, és most a gyomorszájamat ha nyomom is fájó tompa érzést érzek.


Ki mire gondol? Sav lekötőt rendszeresen szedek.Voltam kb 3 hónapja gyomortükrözésen, ott patkóbél gyulladást állapítottak meg, azt mondta a doki hogy az nem súlyosabb egy megfázásnál..



2016. márc. 22. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Epe????
2016. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nemtudom azért kérdem.:) Mert ez epe szokott lenni?
2016. márc. 22. 21:10
 3/4 anonim válasza:
Elsőre gyomorsavra gondoltam, de ha szedsz savlekötőt akkor az elvileg megoldja a problémát (főleg ha orvos írta fel.) A patkóbél gyulladás nem okozhat ilyen problémát? Epe is lehet, esetleg hasnyálmirigy. Nekem volt ez utóbbi gyulladásom, szintén gyomor-gyomorszájfájdalmam volt napokig ill. övszerű tompa fájdalom. Előrehajlásnál különösen kellemetlen volt. Szinte egész nap fájt, enni is csak keveset bírtam. Végül elmentem háziorvoshoz, akinek gyanús volt a fájdalom és másnap sürgősségi vérvételre küldött. Épp nyaralni indultunk (volna) másnap du., de előtte reggel még elugrottam a laborba. Mivel nem találták a telefonszámomat az asszisztens rohant házhoz, hogy azonnal menjek be a kórházba, mert rendkívül rossz lett a laboreredményem és szerintük hasnyálmirigy-gyulladásom van. Úgyhogy a bőröndöt nem kellett kipakolni, csak 'kórháziasítani'..:( Ezután majdnem 3 hét kórház jött, hab a tortán, hogy 10 hónapos anyatejes gyereket kellett otthon hagyni. Csak a vak szerencsén múlt, hogy kért 'amiláz' enzim értéket a vérvételnél a háziorvos, mert ez egy nagyon alattomos betegség, van, hogy nehéz felfedezni, ilyenkor csak labor mutatja ki - mondjuk általában őrületes fájdalommal kezdődik, nekem ez nem volt - és sajnos gyakran öl. A történettel nem megijeszteni akarlak, de ajánlom, hogy menj el háziorvoshoz és kérj egy teljes labort amiláz enzim értékkel. Ugyan kisebb a valószínűsége a hasnyálmirigy-gyull.nak, mint másnak, de baj nem lehet belőle, megnyugtatásnak mindenképpen jó lesz. Jobbulást!
2016. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolso: Koszonom elmegyek mindenkepp teljes laborba, persze hogy doki irta fel a gyogyszert, Refluxont szedek, ezzel teljesen jo a savam, semmi felbufoges, gyomoreges, minden ok.Quamatelt ettem elotte az katasztrofa volt, semmit nem ert.Napkozben olyan kellemetlen erzest erzek, nyomo erzest, ha esetleg ehgyomorra vagyok mint pl reggel mikor felebredek akkor erzem jobban ezt a tompa szuro erzest, meg borda alatti kenyelmetlen erzest, de gyomorszajam az nyomasra eg es faj viszont.
2016. márc. 23. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!