Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyomorszáj körüli enyhe...

Gyomorszáj körüli enyhe szúrkálódó érzés. A növekvő méh vagy epe?

Figyelt kérdés
17 hetes vagyok. Többször éreztem már ezt, refluxos vagyok, bár a terhesség alatt ez elmúlt.és nem is ahhoz hasonló "fájdalom". Evés után jön elő, enyhén szúrkál, olyankor befeszül ott a has felső része. A baba jobb oldalon fekszik, doki szerint ő nyomja fel a szerveimet. Én tartok az epétől, bár a vérképem, vizeletem jó, étvágyam van, széklet ok, hányinger sincs. Ettől még lehet epe? Vagy tényleg a baba? Valakinek hasonló? Egyébként már nagy a hasam, mert nagy a baba is.

2015. ápr. 24. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen reflux.
2015. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Epe csak akkor lehet, ha valakinek hányingere van, meg a vizelet vizsgálatánál lenne eltérés? Mert van, aki szerint így van, ezért nem epe. Viszont hasi uh-n nem voltam...
2015. ápr. 24. 19:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Voltál már gyomortükrözésen emiatt? Nekem pl. úgy állapították meg,hogy rekeszizom sérvem van. Mondjuk az nem ilyen tünetekkel jár mint a tied. Nekem is volt már ilyen mint neked,a kicsi nyomja a szerveidet,ahogy a doki is mondta. Fogja még jobban is ahogy nagyobb lesz. Vasárnap kezdem a 36. hetet ha minden jól megy, néha már majd' megfulladok,annyira levegőhiányom van,ahogy összenyomja a tüdőmet meg mindent. És megfigyeltem,hogy érzékeny közvetlen a gyomorszájamnál is,bár az szerintem a melltartó miatt van,ahogy nyomja a merevítő és amikor leveszem,órákig olyan érzékeny,hogy ha csak ujjheggyel érek hozzá,az is rossz.
2015. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Voltam tükrözésen még anno, ott állapították meg a refluxot, ami az évek során jelentősen javult, Csak a terhesség legelején tért vissza egy időre. Lehet, hogy tényleg csak a baba nyomja, illetve a méhem, mert pl most is jól vagyok, időszakosan és váratlanul jönnnek ezek a szorító, bizsergő "fura" érzések. Első gyerek, olyan tapasztalatlan vagyok, nem tudom, hogy mit érezhetek "normálisnak" és mit nem...:-) Foghatok-e mindent a gyerekre? :-)
2015. ápr. 25. 10:36
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok,nekem is első babám,igaz én már a végét járom. :D Hát azért mindent nem tudsz rá fogni,de sok minden a növekedésének,mozgásának köszönhető. Pl. ha fájdogál a hasad,meg a derekad,az is amiatt van,hogy a méhszalagok nyúlnak,tágul a méhed,nyom minden mindent mindenhol :D Hihetetlen rossz tud lenni,de közben meg olyan jó,mert tudod,hogy növekszik. :D Ha van kérdésed vagy valami akkor írhatsz nyugodtan privátban is,mert itt sokan sportot űznek abból,hogy azt hiszik,hogy 1-2 gyerek után már olyan zsenik,hogy az nem igaz,közben meg ugyanúgy vétetettek hibákat ők is,mert nyilván nem úgy születtek,hogy profi anyák voltak. Csak itt szeretik előadni,közben meg 10-ből 5 még fejre is ejtette a gyereket már legalább 2-szer...
2015. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!