Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulmukodes dieta?

Pajzsmirigy alulmukodes dieta?

Figyelt kérdés

Mar evek ota jarok ultrahangra pajzsmirigyemmel de most is ugyanazt a valaszt kaptam:Normalis de sokkal kisebb a megszokottnal.

TSH:4,85.Dokim azt mondta 1 honap mulva ujra vervetel hogy eldontse mi legyen.Viszont azt mondta hogy szigoru dietaba kell kezdenem.De azt mar nem mondta el hogy miket egyek hogy ne rosszabbodjon az allapotom.

Neten azt olvastam hogy paleolit dieta vagy vegetarianus dieta nagyon jo erre.A gluten tenyleg nagyon rossz hatassal van ra?

Nagyon szeretnem ha nem kene gyogyszert szednem ezert probalom "ongyogyitani" magam etelekkel.


2016. márc. 25. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

De jó fej orvosod van, szigorú diéta kell, de nem mondja meg, mi??? Jaj.


Sajna ehhez nem értek, de keress rá, tuti kifejtik valahol a neten (látom, olvasgattál már, de olyan kéne, ahol elhiszed az adott embernek, oldalnak,hogy szakmailag ott van. vagy kérdezd meg az orvosod, ilyet nem tehet, hogy diétázz, de nem mondja, meg hogyan), itt kisebb az esélye, hogy egy hozzáértő jön.

Jó ötlet az étrendváltoztatás, hisz az étrendnek nagyon nagy szerepe van az egészségben (plusz közérzetben, energiaszintben...etc.).

2016. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem azt mondta a doki hogy nincs semmi baja hanem hogy még nem tudja mi legyen!


Amúgy a glutént tényleg érdemes elhagyni (nekem is pma-m van, 9,6 volt az első értékem, most gyógyszerrel 2,6, amitől ne félj, teljesen u.az mint amit a szervezet termel, nincs mellékhatás vagy más, annyi hogy reggel éhgyomorra kell bevenni és 20 perc múlva ehetsz is, az egyik legolcsóbb és legjobban kezelhető betegség: 100 szem gyógyszer 180ft!), mert fokozza a gyulladást. Az hogy kisebb az azt jelenti hogy elindult a sorvadás, gyulladásban van. Vissza nem nő sajnos és azért kér újat hogy lássa, milyen tempóban történik.

Szelént és D-vitamint kell szednie minden pma betegnek, mert a gyulladást csökkent a szelén és mi sajnos túlnyomó többségben D-vitamin hiányosak vagyunk.

Ha nő vagy akkor sajnos jó eséllyel gyógyszer a vége, mert ennyivel nem lehet teherbe sem esni (1 körül kell lennie ahhoz), később pedig súlyos problémákat (nagymértékű elhízás, szív- és érrendszeri betegségek, idő előtti csontritkulás) okoz. Én 21évesen tudtam meg, lassan 1 éve szedem a gyógyszert, azóta ki vagyok pihenve, fogytam és elmúlt a zsíros bőr is.

2016. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt a nyomorékot senki se tudja innen eltávolítani? :D


Köszi amúgy a válaszokat!

Oszinten szolva pont ezert szeretnek egeszsegesen etkezni stb. hogy megelozhessem ezeket! En a szintetikus gyogyszerben annyira nem hiszek, inkabb a ketto egyuttes hatasaban.En is most leszek 21 eves. :/

Azt eszrevetted mar hogy sokkal gyakoribb nok koreben?

2016. márc. 26. 06:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, minden 10.nőnek van, max nem derül ki, mert vérvételre pl nem mindenki jár. :\ Nálunk gyakoribb mint a férfiaknál, mert több a hormonális változás az életünkben(alapból a ciklus, a terhességek, fogamzásgátló, pubertáskor stb.)
2016. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
a nagyon gyakori ultrahang nem tesz ám jót a pajzsmirigynek, nekem 7 éve alulműködésem van, e csak 3 alkalommal voltam ultrahangon, viszont mindimum féleévente vérvételre megyek, és ezt nem én találtam ki, az orvosom küld el.
2016. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Javaslom bocsiviki oldalat, aki taplalkozasi tanacsado. Van ingyenes es van fizetos taplalkozasi tipus teszt, amibol kiderul hogy milyen tipusba tartozol es milyen hormontipusba.


Tudtad, hogy nagyos sok etel van ami bizonyos hormontermelo mirigyekre karos hatassal van es ezek napi fogyasztasa oda vezet, hogy az ember mindenfele korsagot osszeszed.


En a fizetos tesztjet csinaltam meg, kaptam egy 20 oldalas ajanlast, hogy mit egyek, mit ne. Amiota kovetem a kajalast, azota fogytam vagy 3-4 kilot es a migrenjeim is elmultak, jobban alszom este, nincs kajakomam amikor bizonyos kajakat eszek (mert azokat mar nem eszem) vagyis SOKKAL jobban erzem magam.


Nem egyedul csinalja, vannak orvos kollegai is, akik biztos tudnak okosat mondani a pajzsmirigy alulmukodesedre.

2016. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!