Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Negyedszerre van hasnyál...

Gyorgyoti23 kérdése:

Negyedszerre van hasnyál mirigy gyuladásom és kétségbe vagyunk esve? 14/lány

Figyelt kérdés
2honaponta következik be az orvosok semmit nem tudnak általában bemegyek egyből osztály párnapig nem ehetek mert az amiláz és a lipáz magas aztán szépen lassan elkezdek diétázni.Majd ujra és ujra általában 1 hét alatt ujra talpra állok tudom h ezt egy igazi orvossal kéne meg beszélnem de semelyik nem tud semmit (nem dohányzok sem alkoholizálok)

2016. márc. 25. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írsz. Leírom az esetemet: Tudod, én már elmultam 70 éves, és így elég gyakran ír elő az orvosom kötelező vizsgálatokat, amik egyészen tavalyelőtt év elejéig rendben is voltak. Aztán egyszer csak az amiláz értékem felment vagy 700-ra. Ettől kezdve, a dokim rendszeresen ezt mérette, de mindíg nagyon magas volt az értéke. Így ment ez egész tavaly áprilisig, amikor megszólított a labor vezetője, hogy ő már régóta figyeli ezt a magas amiláz értékemet, és nem érti, miért nem csinál már valamit az orvosom. De ő arra gyanakszik, hogy tejallergiám van, ami így mutatkozik meg. Próbáljam meg abbahagyni a tejivást, meg mindenféle tejtermék elhanyagolását, és nézzük meg egy fél év múlva. ( Közben hasi ct, hasi uh azt mutatta ki, hogy a hasnyálmirigyemnek semmi baja. Ja és én sem iszok alkoholt, és nem is dohányzok) Így is tettem. Azóta sem eszek, iszok tejes dogokat, és már negyedévi vizsgálaton normális volt az amiláz értékem...Közben a közérzetem is remekül megjavult, eltúnt a lábfájásom. És orvosilag is kimutatták, hogy laktózallergiás vagyok. Szal a laktóz, meg a tejfehérje nagyon furcsa betegségeket produkál. Javaslom, próbáld ki te is. Ártani nem árthat. Gyógyulj meg, és írd meg, mi lett az eredmény
2016. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami kaja allergiád van. Egyik ismerősömnek is ez van, ha bizonyos dolgot eszik.
2016. márc. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az igazság az h az első hasnyál mirigy gyuladásom után irtam mindig amit ettem és sose találtunk egyezést semmi vissza térő kaja vagy innivalo a genetikai laboromat is ki küldték americába szoval huuuuuu már a kajákon tul vagyunk de azért köszönöm
2016. márc. 26. 09:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy hetekig nem ettél többször is olyat, amiben mondjuk laktóz, glutén vagy szója vagy tartósító van. Hogy csak néhány tipikusat említsek. Mindenre vizsgáltak? Nehezen hiszem, mert az a teljes 8 hónapba se igen fért volna bele, hosszú folyamat.

Egyébként ez kevés infó. Kéne látni az eredményeidet. Ismerni az étrended. A családi kórtörténetet.

Nyugodtan keress fel akár több orvost is.

2016. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Túl estem egy hasnyál mirigy mütéten eddig úgy tűnik hogy sikeres volt.
2016. aug. 23. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!