Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rátok milyen hatással volt a...

Rátok milyen hatással volt a gyógyszer? (pajzsmirigy alulműködés)

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17eves lány vagyok és pajzsmirigy alulműködésem van de még nem kaptam gyógyszert de az orvos azt mondta nem tud többet várni mint 3honapot de akkor már muszáj lesz gyógyszeres kezeléshez nyúlni (hamarosan lejár a 3honap és mennem kell vissza) ti milyen gyógyszert kaptatok? Volt valami bajotok tőle? Pl. Hangulatingadozas vagy menstruációs zavar esetleg hízás /fogyás?

Nagyon félek hogy valami bajom lesz :( köszönöm a válaszokat és legyetek szívesek a korotokat is megirni.:)



2016. márc. 6. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem értem mitől parázol, alulműködés esetén pontosan azt a hormont adják tablettában, amiből a szervezted nem termel eleget. Nem a gyógyszertől fogsz hízni meg lesznek menstruációs zavaraid, hanem attól, ha nem kezelteted az alulműködésed..
2016. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulműködésre pajzsmirigy hormont fogsz kapni, nincs semmilyen mellékhatása, mivel lényegében ugyanaz, mint a természetes hormon.
2016. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Letroxot kaptam. Semmi negatív hatást nem tapasztaltam. Én fogytam mióta szedem. L/25
2016. márc. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És azért parázok mert hormon tartalmú gyógyszer. És emellett a gyógyszer mellett lehet szedni fogamzásgátlót?
2016. márc. 6. 13:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha normálisan működő pajzsmiriggyel szedhető a fogamzásgátló, ezzel a gyógyszerrel is szedhető.
2016. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet mellette szedni. De az már külön vicc kategória, hogy a Letroxtól félsz, mert "jaj hormontartalmú", de a fogamzásgátló miatt nem parázol. A Letrox semmi mást nem tartalmaz, csak azt a hormont, amiből a szervezeted túl keveset termel. Ha jól van beállítva az adag, akkor az égvilágon semmi gondot nem okoz, sőt, megelőzi és kezeli a problémákat.

Ezzel szemben a fogamzásgátlónak ezer meg egy mellékhatása és szövődménye lehet.

2016. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót még nem szedek és a közeljövőben nem is szándékozom szedni az csak egy kérdés volt hogy majd a jövőben szedhetek e az említett gyógyszer mellett. :) köszönöm a segítséget
2016. márc. 6. 13:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet. Én fogamzásgátlót is szedek mellette.
2016. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem 50 mikrogramm Letrox-al helyreállították, de külömbséget nem érztem. Szedését abbahagytam.

erről mi a véleményetek:

[link]

2016. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egy rosszul értelmezett cikk. A szerző hivatkozásai között nem véletlenül nem találod meg az eredeti cikket ( [link] A magyar szerző ügyesen kiemeli, hogy semmiféle korrelációt nem találtak csak a tüdőrákkal, de nézd csak az eredeti cikk eredmény részét: "A significant correlation was instead found for lung cancer (p < 0.05) corrected for smoking and age." Hopsz, pár cseppet sem elhanyagolható szó lemaradt a mondat végéről.


Sokan tiltakoznak a gyógyszerek ellen, a gyógyszer gyárak ellen, azt hiszik az emberek kísérleti nyulaknak vannak használva, pedig nem így van. Egyetértek azzal, hogy fölöslegesen nem szabad gyógyszert szedni, de jó lenne, ha az emberek elhinnék, hogy forgalomba csakis azok a gyógyszerek vannak, amik bizonyítottan nem váltanak ki ilyesmit és ha valami katasztrófális hiba miatt mégis kiderülne, hogy rákkeltő azon nyomban visszahívnák az összeset, ahogy az történt már egy fogamzásgátló esetén is. Nem őrült tudósok vagyunk, nem kísérletezünk emberi életekkel, de ma már divat minden ellen lázadni..

2016. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!