Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aftás torokkal kiír az orvos?

Aftás torokkal kiír az orvos?

Figyelt kérdés
Sziasztok, hetek óta fáj a torkom, tegnapelőtt vettem észre, hogy van valami pattanásszerű gennyes kiütés rajta. Az egész számban is érzem a fájdalmat. Van esély arra, hogy emiatt az orvos kiír? Én aftára gyanakszom. Mi lehet még?

#száj #betegség #orvos #torok #afta #aftás torok #aftás száj
2016. márc. 28. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Aftával nem írnak ki senkit, ugyanis az afta nem egy fertőző betegségtől van, ergo ha nem fertőzöl, akkor miért ne mehetnél közösségbe?

Viszont simán előfordulhat, hogy nem aftáról van szó, el kell menni orvoshoz, valószínűleg kapsz rá gyógyszert, vagy ecsetelőt, vagy mindkettőt és majd az orvos elmondja, hogy ez olyan, amit valamilyen fertőzés okoz, vagy sem.

2016. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam, hogy az afta fertőző, ezért is tettem fel a kérdést, hogy mire számítsak? Van egy fehér pötty a torkomon, egy nagy fehér pötty. Ilyen gennyes. Körülötte piros minden. Továbbá a torkom is piros, gyulladt. Fáj mint a rák. Egy nap lezúzok 3-4 algopirint, és nem használ.
2016. márc. 28. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor tévesen olvastad, ugyanis az aftát nem kórokozó okozza, így nem fertőző.

Általában valamilyen pszichés dolog, stressz áll a háttérben és emiatt alakul ki.

2016. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy nem aftás vagyok. Valami más...de majd holnap eldől, akkor megyek dokihoz.:D
2016. márc. 28. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!