Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Női androgén alopecia?

Női androgén alopecia?

Figyelt kérdés
Több mint másfél éve kezdődött a hajhullásom. Hosszú, dús hajam volt, ami fokozatosan kezdett elgyengülni, és nagy mértékben hullani egy vírusos betegség után. Ekkor még szedtem fogamzásgátlót, majd a hajhullást követő 6.hónapban abbahagytam annak szedését, hátha az az oka(de nem). Eddig úgy vettem észre, hogy mindenhonnan hullik a hajam, kopaszodás még nem figyelhető meg, viszont elől illetve oldalt sokkal gyengébbek a hajszálaim, mint a tarkómon. Hajgyógyász, bőrgyógyász nem tud rá semmit mondani. Pajzsmirigyem kezelve van, menstruációm rendszeres(35 napos ciklus). Arra lennék kíváncsi, hogy ez a nagy mértékű,szerintem diffúz hajhullás, lehet e hormonális okok miatt? Nőgyógyász azt mondta, hogy felesleges hormonvizsgálatot végezni nálam, mert nincs arra utaló jel, hogy valami nem működne jól.

2016. ápr. 16. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Laborvizsgálatokat végeztek? A leggyakoribb ok a vashiány, azután jön az egyéb nyomelem-, ill. vitaminhiány, pl. A, B, D. Ha hordtad copfban, kontyban, hátul összecsatolva (nyilván igen), akkor a húzóerő, a hajad súlya elsősorban elöl és oldalt terhelte a fejbőrt és a hajhagymákat, természetes, hogy ott ritkul, károsodik, magamról is tudom.:-(

Nézess vérképet, ha nem volt, ha kell, írass fel vaskészítményt, a háziorvos elég hozzá. Az étrendedre figyelj, vannak kifejezetten hajerősítésre jó készítmények, nekem ezen kívül még az Aloe Vera gél (ital) és sampon tett jót (az FLP-től vettem, de van többféle, patikában, natúrboltokban is, érdemes a jó minőségűt vásárolni.)

2016. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :) vérképet 3 havonta csináltatok, most minden eredményem jó. 3 hónapja viszont ki kellett venni a manduláimat,mert gennyesek voltak. Vitaminokat szedek, hajkapszulát is szedtem, ételallergiám nincs. Minden rendben van a leletek szerint, de a hajam mégis nagy mértékben hullik(140 szál minimum naponta). Félek, hogy hormonális lehet(már csak erre tudok gondolni), csak külsőleg nincs erre utaló jel.
2016. ápr. 16. 10:45
 3/12 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy mióta van kezelve és mennyi az értéked?

Mert nekem is alulműködésem, határértéken belül voltam, így a doki először örült, de mondtam hogy nem múlt el a hajhullás és a zsíros bőr, így még lejjebb vitte, 2alá, azóta jó! Szóval nem csak az érték számít sajnos.

2016. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tavaly február óta kapok letrox 50est, akkor a TSH 5,290 volt, Anti TPO 700 :( Legutóbbi kontrollnál TSH 1,38 Anti TPO >600
2016. ápr. 16. 14:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Értem, szelént és D-vitamint szedsz? Ez a kettő nagyon sokat tud segíteni, én érzem a jótékony hatását, mióta a dokim előírta.
2016. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
D és B vitamint szedek, mindent kipróbáltam már, semmi nem enyhíti.
2016. ápr. 16. 16:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyanez a bajom, pajzsmirigy alulműködésem van nekem is, mandulámat decemberben vették ki. A hajam még mindig hullik. Rendszeres a ciklusom, vékony vagyok, viszont mivel tinikorom óta szőrösebb vagyok az átlagnál, megcsinálták a hormonvizsgálatot. Magasak a férfihormonjaim, 4 különböző doki szerint mellékvese probléma. Kaptam rá gyógyszert (szteroid) de elviselhetetlen tüneteim lettek, ezért egy hete abbahagytam (doki engedélyével). Nem tudom, mit tehetnék még. Rólam sem ordít, hogy hormonális a hajhullás, tehát nincs feltűnő kopaszodás, csak mindenhol kevesebb a hajam. Vannak elvékonyodott hajszálaim, de ezek mindenhol a fejemen, nemcsak a fejtetőn. Sőt, ott normális vastag új hajak is vannak, nem is kevés. Vasat, D-vitamint szedek, mert ezekből hiányom szokott lenni.

Azt tanácsolom Neked, legyen azért egy hormonvizsgálat, hogy megnyugodj (vagy hogy kiderüljön az ok).

2016. ápr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az orvosok mi alapján mondják azt, hogy veseproblémád van, vérkép kimutatott valamit?

A mandulád mennyire volt rossz?

2016. ápr. 17. 10:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem veseprobléma, hanem mellékvese (a vese kiválasztó szerv, a mellékvese pedig rajta helyezkedik el,hormonokat termel). Úgy derült ki, hogy magas a tesztoszteron, androsztendion és DHEA-S szintem, de a petefészkeim a vizsgálatok alapján tökéletesen működnek. A mandulám elég rossz volt, hatalmasra duzzadtak (már évek óta ilyenek voltak), az antibiotikum sem irtotta ki a bacikat.
2016. ápr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, és akkor ez csak gyógyszeres kezeléssel javítható? Remélem találnak Neked olyan megoldást, ami nem okoz fájdalmat és meggyógyulsz :)
2016. ápr. 17. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!