Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kedves PCO (policisztás...

Kedves PCO (policisztás petefészek szindróma) -ban szenvedő lányok, a tapasztalataitokra lennék kíváncsi?!

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már több kérdés is volt ebben a témában, de úgy láttam, ezek régebben íródtak, és gondoltam, azóta hátha vannak itt újabb "szerencsések". Konkrétabban az érdekelne (merthogy ezt a tünetet csak elvétve említik meg pár helyen), hogy ti tapasztaltatok-e fogászati problémákat a hormonzavar hatására? Ha igen, akkor tudtok valami tippet adni, hogy mi segíthet ilyenkor? Vagy ha elkezdődik a kezelés, akkor ez a gyógyszerek hatására magától el fog múlni? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. aug. 23. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam ilyet, és nem is nagyon látom az összefüggést. Terhesség alatt szokott gondot okozni a rossz fog, amiért a baba kivonja a kálciumot az anya szervezetéből, de ez meg hormonoktól független dolog.
2014. aug. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olvastam egy-két helyen említést erről, és saját magamon is észreveszem egy ideje. Mással nem tudom magyarázni, mert vigyázok a fogaimra meg minden.
2014. aug. 23. 23:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Én sem tapasztaltam ilyet, sőt, olvastam már jó pár orvosi cikket a témában. de ilyenről még sehol sem láttam említést. Nem lehet, hogy szimplán rossz fogakat örököltél?
2014. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Én sem tapasztaltam hasonló fogromlást a pcom miatt.Bocsi hogy megkérdezem de nem eszel sok cukros cuccot?Az a fogak mumusa...na meg a pco-jé is!!!!!
2014. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az átlag embernél nem eszek többet, figyelek azért az étkezésemre :/
2014. aug. 24. 23:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem az ínyed érzékenyebb?
2014. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Érzékenynek érzékeny, de az utóbbi 2-3évben kezdődtek a bajaim vele, előtte semmi...
2014. aug. 25. 11:14
 8/13 anonim válasza:

szia, a pco nem okoz semmilyen fogászati problémát, ez biztos.


A rossz fogak azok mindenkinek a mumusai. Én is megküzdök velük. Az ínyemmel is volt probléma nagyon sokáig, nekem folyton azt mondták h vitamin hiány.

2014. aug. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! IR-ben egyáltalán nem lenne szabad cukrot enni. A kezelés pedig elsősorban nem gyógyszerekkel történik.


Amúgy kérdésedre válaszolva, szerintem sincs összefüggés a kettő között.

2014. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nincs egyáltalán túlsúlyom, ilyen esetben is muszáj tartani az IR-es diétát?
2014. szept. 1. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!