Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most ez mi? Magas TSH Normál...

Grapp kérdése:

Most ez mi? Magas TSH Normál T4 mellett?

Figyelt kérdés
Ma lett meg a leletem, a TSH-m 5,17 (0.40-4.00) Szabad T3 2.47 (2.50-3.90) Szabad t4 0.92 (0.61-1.12) Ez így alulműködésre utal? Mert igazából a T4 szintemmel nincs gond. Alulműködés esetén meg azt hozzá tenném, hogy 174 cm magas kemény 53 kilós 21 éves srác vagyok..

#pajzsmirigy #hormon #pajzsmirigy rendellenesség
2016. ápr. 20. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Látens alulműködésnek hívják. A TSH serkenti a T3 és T4 elválasztást. Ez az eredmény arra utal, hogy a normálisnál több TSH-nak kell termelődni ahhoz, hogy a pajzsmirigyhormonok normális szinten legyenek.
2016. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a pajzsmirigyem elviekben jól működik, ergo az anyagcserémmel nincs gond, csak az agyam pumpálja a pajzsmirigyemnek a TSH-t hogy normálisan mennyen?
2016. ápr. 20. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Szubklinikus pajzsmirigy alulműködés, nekem is ez van. Azt jelenti hogy tüneteid nincsenek, de klinikai jelei már vannak, hogy a pajzsmirigyed már nem termel elég hormont, így az agyalapi mirigy már ösztönzi a termelésre (emelkedett TSH ezért van) de még nem okozott gondot a t3 és t4ben.
2016. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából fázok mint állat, meg nagyon fáradékony vagyok. Te voltál már vele dokinál? Ha igen mit mondott? Mert az a baj, hogy én hosszútáv futó vagyok, rengeteget futok és ez nekem nagyon keresztbe tesz, mert egyszerűen alig van erőm futni.
2016. ápr. 22. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Fél éve kezelnek már vele (tavaly nyáron derült ki), én 3 kilót híztam, borzasztó fáradt voltam és hideg volt kezem-lábam. Kaptam hormonpótlást, levitték 2,5re (9,5 volt a TSH-m). 4 hónap alatt beállt, azóta elmúlt a fáradtság, leadtam a 3kilót. Nő vagyok, de még nem akarok gyereket, addig nem kell 1 körülinek lennie.

Kellett egy nyaki UH és endokrinológushoz mentem (ha hamar szeretnél vele kezdeni valamit, akkor magándokit keress, mert az állami endokrinológián fél éves várólista is van, nekem egy év lett volna!) . Ő megvizsgált, kikérdezett és adott hormonpótlást (teljesen uaz amit nem termel a pajzsmirigy, nem volt semmi mellékhatása) reggel éhgyomorra kell bevenni vízzel, utána fél óra és ehetek. Ezen kívül semmit nem befolyásol az életben. Szelént és D-vitamint kell szednem mert sok segít, dobott a közérzetemen is.

Az első vizsgálat után 6 héttel újra kontroll van (vérvétel) és ha kell emel az adagon. Után 8 héttel újra kontroll. Ekkor volt már rendben, utána fél év múlva kell menni újra.

Letrox 75öt szedek (páros napokon felet, páratlan napokon egészet) 100szem 180Ft. A legolcsóbb, legjobban kezelhető betegség.

2016. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!! :) Magándokihoz megyek már jövőhéten, de rettenetesen hiányzik az az erő és lendület ahogy pár hónapja tudtam futni.... Remélem ezek után jobb lesz :)
2016. ápr. 22. 14:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Amint beáll az 1 körüli érték és stabilizálódik, elmúlnak ezek! :) Nekem a doki mondta hogy ha jól vagyok, akkor most nem viszi lejjebb, ha nem éreztem volna jól magam, akkor igen.

A lényeg, hogy kezeljék, ne csak az értékeket, hanem téged is! :)

2016. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk furcsálom nagyon ezt az egészet, mert tényleg nem eszem szemetet, aktívan sportolok stb. Mondjuk eddig még szerencsére nem híztam semmit :D
2016. ápr. 22. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!