Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Extrém alacsony ferritin...

Extrém alacsony ferritin szint mellett (akinek volt már ilyen) milyen tüneteket éreztetek, ha a vasatok amúgy normál érték volt?

Figyelt kérdés
Voltam laboron, a vasam 17, a ferritinem 9. Én nagyon gyakran érzem magam szarul, gyengén, számtalan tünetem van hibátlan labor mellett. Érdekel, hogy más hogyan él meg egy ilyen állapotot, és hogyan szüntette meg. Minden szubjektív tünet érdekel, ami összefüggésbe hozható a vasraktárak kimerülésével. Köszönöm.
2016. márc. 26. 09:23
 1/2 Cartilago ***** válasza:
és a transzferrined milyen volt? ahhoz,hogy a véredben legyen elég a vas, a raktárból pótolja, bedobja a véredbe, hogy legyen elég a vértermelésedhez. szóval pótold egy kis vassal, hogy legyen mit raktározni, mert ugye csak akkor tud, ha van mit. Ha fiatal vagy, akkor mondhatni természetes, valahogy a fiatalok vérszegényebbek. Ha lány vagy, akkor pláne.
2016. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kedves Cartilago, köszi a választ. transzferrint nem néztek... az orvosom szerint a 9-es ferritin mérési hiba, ez nem lehet ilyen alacsony.
2016. márc. 27. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!