Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bőr problémáim vannak egy pár...

Bőr problémáim vannak egy pár éve. Sok faggyut termel a bőröm és nem tudok ellene tenni semmit. Folyton fénylik, zsíros, tágak a pórusok és néha rettenetesen fáj. Mii lehet a probléma valamint a megoldas?

Figyelt kérdés
Néha sajnos a tiszta víztől is fáj ha mosakszom. Használtam már szappanokat valamint krémeket de rosszabb lett. Félek h valami komoly baj áll emögött.
2016. ápr. 20. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyelj oda az étkezésedre. Kerúld a csokit, kakaót, túl fűszeres dolgokat, sült krumplit, olajos magvakat stb, mert ezek rontják a helyzetet, növelik az arc zsírosságát. Nézz utána ill. Figyeld meg magadon, mitől javulnak és rosszabbodnak a tünetek, és eszerint tervezd meg az étrended.

Ne használj semmilyen arckrémet!

Moss tiszta langyos vízzel arcot naponta többször.

Használj kozmetikai nedves törlőkendőt napközben. Ha ezzel áttörlöd az arcod, nem fénylik egy ideig.

Ami fontos, hogy ne érezd emiatt magad "csúnyának"! Ne érezz magad iránt negatív érzéseket az arcbőröd miatt. Ha szereted és szépnek érzed magad ennek ellenére, már ez is javít a tüneteken, hiszen lelki okok is kiváltanak testi tüneteket.

2016. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egy általános vérvétel nem ártana,meg egy hormonvizsgálat,ha ezekkel kapcsolatos problémákat kizártál akkor bőrgyógyászhoz fordulj én a dalacin-t használtam meg zineryt-et persze nem egy időben,mindkettő egyformán jó antibiotikumos stift.Lehúzza a gyulladást(gondolom ha fáj neked akkor gyulladt) de ezek vénykötelesek.Ami még csodákat tesz az az aloe vera növény,veszel egyet a virágboltba és kizárólag a jó vastag húsos leveleiből tépsz le,(mert az érett) és az egész belsejét rákened a bőrödre,ha ügyelsz arra hogy a növény zseléje pont a fájó területre kerüljön akkor még nagyobb a hatás.
2016. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valóban érdemes utánajárni: vérvételek (hormonok, pajzsmirigy - nekem az alulműködés okozott zsíros bőrt, ritka tünet, de előfordul, amióta szedem a hormonpótlást azóta megszánt ez a gond) plusz bőrgyógyász is adott Dalacint nekem is és szépen helyrehozta.
2016. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!