Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jan 1. óta fogyókúrázom....

Mohesz kérdése:

Jan 1. óta fogyókúrázom. Semmi cukor, édesség, zsíros kaja és fehér lisztből készült ételek. Heti 4x 20 percet stepperezek otthon. Hétvégente 6 km sétálok. 106.6 kg voltam most még csak 105.5 vagyok. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
lehet, hogy sokat eszel, próbálj meg diétázni
2016. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hasznos választ. Természetesen diétázom.
2016. jan. 14. 09:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az első válaszoló arra gondolt, hogy valamit nem számolsz bele, esetleg rosszul méred fel, mennyit eszel. Ha valaki elhagyja a kenyeret, zsíros kajákat édességet hirtelen, hajlamos mondjuk a diétásnak gondolt ételekből többet enni. Két hét alatt egyébként az egy kiló jó. Heti 0,5-1 kg fogyás egészséges, így kevésbé valószínű, hogy visszahízod később. Jó úton haladsz, ne keseredj el, szerintem neked is az a lényeg, hogy később ne hízz vissza. Lehet, hogy közben izmosodtál is, nem értek hozzá, hogy két hét alatt mérhetően mennyi izmot lehet felszedni (gondolom nem sokat), de akkor sem csinálsz rosszul semmit. Nem kell két hét alatt öt kilót leadni, nem is egészséges.
2016. jan. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem eszem sokan, sőt inkább odafigyelek, hogy keveset egyek, de hasznosat.
2016. jan. 14. 10:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Talán ha leírnád az étrendetet, tudnánk segíteni-
2016. jan. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi probléma! 13 nap telt csak el! Az semmi!!! Kell egy kis idő, amire beindul a változás.
2016. jan. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az étrendem.

Reggeli: Általában zabkása, főtt tojás, natúr joghurt zabpehellyel, müzli, heti kétszer pedig teljes kiőrlésű lisztből készült szendvics.

Tízórai: Joghurt vagy alma, narancs. Van amikor répa.

Ebéd: Hús, párolt zöldségekkel. Saláták csirkemellel és tojással. Van amikor teljes kiőrlésű tésztából csinálok valamit, de akkor keveset eszek és egyébként nagyon laktató is, kevés is elég belőle. Csirkesalátákat is szoktam csinálni. Wokban készült zöldségeket valami szósszal és jázmin rizzsel. Persze sokszor eszek mindenféle zöldséglevest is.

Uzsonnázni nem nagyon szoktam. Ha éhes vagyok akkor almát szoktam enni, vagy müzliszeletet.

Vacsora általában, sovány túró vagy valami saláta, joghurt, abonett kenyér felvágottal.

2016. jan. 14. 10:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ezt csináltam 2 évvel ezelőtt. Heti 4-5 alkalommal 20-25 percet steppereztem, plusz mellette csináltam a fegyenc edzést.


Kajákból a fehér lisztes dolgokat minimalizáltam, édességet és egyéb nasikat fél évig teljesen szüneteltettem kivéve akkor amikor apám szülinapján ettem egy szelet tortát, de az semmi.


A lényeg hogy nekem 2-3 hétig alig indult be a fogyás ha jól emlékszem kb 1 kiló ha lement ez idő alatt. Aztán nem adtam fel hanem kitartóan nyomtam tovább plusz a munkahelyemen is lesétáltam 8 óra alatt 5-6 km-ert akkor kaptam kölcsön lépésszámlálót az alapján tudom de azt se kell készpénznek meg pontos adatnak venni. Utána persze egyre jobban pattantak le rólam a kilók. Igyekeztem úgy csinálni az étkezést hogy amikor dolgoztam akkor is inkább reggel és délbe ettem többet, de vacsoráztam is de akkor inkább 2 szelet vajas pirítós csak hogy ne éhezzek és persze hétvégén igaz nem figyeltem oda mit eszek ezt alá írom de akkor sem volt se nasi, se édesség semmi. Utána heti szinten átlag 2 kiló ugrott le rólam, 2014 elején kezdtem értelemszerűen és év végére olyan októberre már 25 kilótól megszabadultam tartósan. Utána több mint fél évig szüneteltettem a fogyást, mert sokan mondták hogy oké hogy még van rajtam felesleg de pihenjek, várjak velem mert az arcom kezdett össze esni és a bőröm is igen megvolt nyúlva. Akkor pihentem és utána inkább erősítő edzésekbe kezdtem, majd megint elkezdtem stepperezni meg heti egyszer elmentem lassú kocogásra. Utána abba kellett hagynom mert elég csúnyán lebetegedtem akkor picit meg is híztam 5 kiló jött csak vissza de azóta a munkahelyemen is máshogyan kell dolgozni ami eléggé kifáraszt meg mellette más egyéb elfoglaltság miatt is elfáradok és nincs se időm, se energiám mozogni hétvégén meg simán lusta vagyok hozzá.


De azért írom neked hogy most ne keseredj mert nehezen fog beindulni és ne akarj heti 3-4 kilóktól megszabadulni ez így elég jó. Ha heti 1 kiló lemegy az teljesen jó, többet ne akarj. Egyébként lesz ilyen is amikor 2-3 hétig heti 2-3 kiló is lemegy az nem feltétlen zsírból fogyás lesz hanem vízből is fogsz fogyni. Én javaslom hogy igyál sok folyadékot napi 3 liter minimum hogy tisztuljon a szervezeted és jót tesz az emésztésnek.


Ennél több mozgást meg ne csinálj mert úgy jársz mint én hogy heti 6 napot mozogtam és megállt a fejlődés és nagyon fáradékony meg kimerült voltam. Nem kell. Elég ha hétfőn, kedden edzel. Szerdán pihensz. Csütörtökön megint nyomod, és szombaton ismét ez bőven elég. Vagy úgy osztod be ahogy neked belefér az idődbe de mindig legyen 2-3 pihenő nap a héten. Vagy eddz 2 naponta az is jó. Ha már 10-15 kiló lement akkor növelned kell az edzés számot mert a szervezeted hozzá fog szokni és megáll a fogyás de akkor is a napi 20 perc stepper helyett legyen 30 perc mondjuk.

2016. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezeket hagyd ki, és akkor beindul a fogyás:

zabkása, zabpehely, müzli, teljes kiőrlésű lisztből készült szendvics, teljes kiőrlésű tészta, "valami szósz", jázmin rizs, müzliszelet, abonett kenyér

2016. jan. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha ezeket kihagyom akkor mit egyek helyette?


Előtte lévő válaszolónak köszönöm a tanácsot!

2016. jan. 14. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!