Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fülkürthurut. Akinek volt,...

Fülkürthurut. Akinek volt, mennyi időbe tellett mire meggyógyult?

Figyelt kérdés
Már 3 hete tart. Tegnap voltam vissza dokinál azt mondta még eltarthat 2-3 hétig... Annyi, hogy már nincs behúzódva a dobhártyám, hanem már ép. De a fülcsengés megőrjít...

2016. ápr. 29. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Juj de ismerős! Nekem február végén kezdődött, kb két hétig zúgott a fülem egyfolytában, mikor visszamentem már nem volt behúzódva nekem sem a dobhártyám. Még a mai napig van úgy, hogy reggelente zúg a fülem, de utána elmúlik. Szerintem sok-sok hét a gyógyulás. Nem tudom milyen vírus terjedt most, de annyi mindenkinek ilyen betegsége van/volt. Nekem sima megfázással indult, aztán fülkürthurut lett, majd begyulladtak az arcüreg idegeim, majd most mandulagyulladással küzdök, és mondom, február vége óta. Mondjuk én rendesen bepánikoltam ettől a fülzúgástól... még sosem volt ilyenem.

Amit ajánlott nekem a háziorvos, hogy rágózzak sokat, tényleg, egész nap, mert attól kipattan a fülem. Meg még a fül-doki ilyen ballonos levegős, fújós módszerrel egyszer kipattintotta, de utána amúgy ismét zúgott...

2016. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jobbulást első! Nekem huzatot kapott a fülem, azzal kezdődött.

Engem is megijesztett ez a fül zúgás, csengés, előtte sose volt ilyen. Ahogy mondani szokták, mindig az van az emberrel ami még nem volt... ez nem vigasz.

Neked írt fel valamit a doki? Nekem Nasivin orrsprayt és meleg sózzam. Így is azt mondta 2-3 hét minimum.

2016. ápr. 29. 10:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Mikor először mentem ciloxan fülcseppet kaptam rá, meg orrspray-t. Most már csak orrspray-t használok még kb 1 hónapig, olyat írt fel, amit lehet nyugodtan. A meleg só az jó volt rá, sütőben felmelegítettem egy kistepsibe, aztán beleraktam konyharuhába, egy gombócot csináltam belőle és azt szorongattam a fülemen...

Nagyon rossz ez a fülcsengés amúgy, most már úgy vigyázok a fülemre, hogy csak na :) Remélem túl leszel rajta és nemsokára már a múlté lesz. Jobbulást kívánok! :)

2016. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is remélem. :)
2016. ápr. 29. 16:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! tudom régi a kérdés, de nekem is fülkürthurutot állapítottak meg, ugyanezzel az őrjítő fülsípolással, amim sosem volt, a doki a Valsalva-módszert javasolva (eddig semmi hatással). Nektek elmúlt a fülcsengés és a fülkürthurut, mi segített? Előre is köszi a válaszotokat :)
2020. okt. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az idő és a türelem. Tudom nehéz, de tényleg kellett pár hónap mire eltűnt. Viszont sokkal érzékenyebb lett azóta a fülem, soha nem volt előtte semmilyen panaszom rá, most meg egy fuvallat is bántja.
2020. dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
és a fülcsengés is eltűnt magától? :) nekem ez a legrosszabb, hogy még mindig megvan és azt mondják, lehet meg is marad. nagyon köszi a választ!
2020. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Eltűnt, fokozatosan, hónapok múlva halkabb lett, aztán véglegesen elmúlt.
2020. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Úristen, de jó! mindenki azzal riogat, hogy örökre megmarad, de visszaadtad a reményt, hogy hátha meg tud gyógyulni idővel..köszi :)
2020. dec. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hááát, én is azt hittem, hogy örökre úgy maradok hidd el. Nagyon rémísztő. De aztán fokozatosan elmúlt, már nem is tudtam melyik napon, mert úgy megszoktam, csak egyszer azt vettem észre, hogy nincs! Kitartást!
2020. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!