Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyai, és apai ágon is volt...

Anyai, és apai ágon is volt több szívbeteg a családban.29 éves vagyok. Mekkora esélyem van az infarktusra?

Figyelt kérdés
Vannak tüneteim, amik (az internet szerint) utalhatnak szívbetegségre! A háziorvos nem szereti elküldeni a betegeket kivizsgálásra. Felír valamit, és kész. Körbe röhögne, ha ezzel oda mennék.
2016. máj. 4. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem! Az internetre ne hallgass. H majd haldokolsz, lesznek bajod. 29 éves egészéges fiatal vagy, pont.
2016. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A családi anamnézis indokolja, hogy átess egy kardiológiai vizsgálaton. Ezt a háziorvosnak is tudnia kellene, de ha nem, egyszerűen kérj tőle beutalót a klardiológiára, aztán majd ők már intézik a részleteket.


Én hasonló családi háttérrel (internetes utánanézés nélkül) kerültem cca 25 évesen először kardiológiára. Testvéremnek semmi baja, nálam mitralis prolapsust állapítottak meg.

Nincs vele teendő, 2évente ellenőrzik (jujj, 6 éve nem voltam már :o), műtéteknél, fogászaton fontos csak, hiszen antibiotikus proilaxist kell alkalmazni (bár legutóbbi echo alapján talán az sem indokolt)

2016. máj. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!