Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történik, ha nem kezelem...

Julianna95 kérdése:

Mi történik, ha nem kezelem az epilepsziát?

Figyelt kérdés

Generalizált rohamok,stressz hatására alakult ki.

20 éves vagyok, 13 éves koromban kezdődött, 15 éves koromban diagnosztizálták, 1 évig szedtem az előírt (Eftil500mg) orvosságot, azóta nem kezelem..1szer volt rohamom,mióta abbahagytam az orvosságot.Összesen ,szer volt roham.

Arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e következményei, ha nem kezelem?



2016. máj. 7. 00:16
 1/5 A kérdező kommentje:
*7-szer
2016. máj. 7. 00:19
 2/5 szamo77db ***** válasza:
Ajánlanám, hogy szedjed a gyógyszert! Nem a semmiért írták fel.
2016. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szamo77db ***** válasza:
Még annyit, hogy előbb-utóbb rohamod lesz.
2016. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb roham lesz, majd a rohamok miatt előbb-utóbb romlani fog egy-egy fontos funkció, például a memória, a térlátás vagy bármi más, sőt, lehet, hogy halálos lesz.

Ha nem akarsz gyógyszert szedni, akkor az orvossal egyeztetve megpróbálhatod a ketogén diétát.

2016. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az epilepsziából sajnos még nem tudnak kigyógyítani gyógyszeres kezeléssel, tehát a gyógyszer amit kaptál csak tünetmentesít(ett), így most is ugyanúgy beteg vagy és ugyanannyi kockázat van a rohamokra, mint előtte. Én azt javaslom, hogy beszélj az orvosoddal, ha tényleg csökkent a rohamok sűrűsége, akkor változtatni fog a gyógyszereden, vagy a mennyiségén; pl. kapsz egy gyengébb orvosságot. Mivel ez a betegség szinte páciensenként változik, ezért nem lehet először eltalálni az ideális gyógyszeradagot, lehet, hogy először túl gyenge, lehet, hogy túl erős, ezért kell ellenőrzésekre járni, ezért kell beszélgetni az orvossal amíg nem sikerül beállítani annyira az orvosságok mennyiségét és erősségét, hogy ne is legyen sok, de kellőképpen hatásos legyen.
2016. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!