Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Irritábilis bél szindromára...

Irritábilis bél szindromára van gyógymód? Mütét gyógyszer.

Figyelt kérdés
A táplálkozáson kívül keresek lehetőséget mert a tej gluténmentes étkezés nem segített. Ezeken túl vagyok. Akinek van tapasztalat infója kérem írjon. Van erre műtét gyógyszer?

#bélgyulladás #Irritábilis bél szindroma
2016. máj. 12. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs gyógyszer rá, a Fodmap diétát kell csinálni, azt direkt erre fejlesztették ki. Pl. alma, paradicsom sem a legjobb, szóval hiába csinálsz tej és gluten diétát az még nem jelenti, hogy nem eszel olyan dolgokat ami gondot okoz. Egyébként C vagy D van neked?
2016. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szorbinsavval tartósított élelmiszereket, étrend kiegészítőket próbáld meg elhagyni. Probiotikumot szedjél folyamatosan.
2016. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szilvijoe ***** válasza:

Szerintem műteni nem fogják, hisz nincs mit...de vannak különféle bélmozgató tabletták, melyet gasztroenterológus ír fel. Gyógynövényből pedig a kutyabengekérget tudom javasolni, ha szorulásos tüneteid vannak.

Véleményem szerint az emésztési folyamatokban van diszharmónia....azt pedig sem a tabletta, sem a gyógynövény nem oldja meg.

2016. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

honnan gondolod, hogy ibs-ed van?


Milyen színű a nyelved?

Rózsaszín vagy fehér lepedékes?

2016. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Egyenlőre csak gyanakszik a doki. Kivizsgálás alatt állok. A nyelven se fehér se rózsaszín de a tüneteim alapján esélyes. Ugre inkontinenciaval is kezelnek azt elvileg műtik.
2016. máj. 14. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Van 100%-os műtéti megoldás, nevezetesen a colostómia. Ezt viszont csak akkor végzik el, ha az IBS már életet veszélyeztet, és amúgyis kicsit túlzásnak érzem...mintha valaki atombombával menne bankot rabolni.


Nekem egy nagyon súlyos, állandó és fájdalmas hasmenéssel járó formája van. Egyetlen gyógyszer segített - a Lopacut. Egy doboz 500 forint, nem vényköteles, és 90%-ban visszaszorította a hasmarsot! Arra ügyelj, hogy mindig szarás után szedd be - 1 vagy 2 szemet, függően attól, mennyire súlyos az IBS-ed. És minden púpolás után be kell szedned, mert a hatóanyag a csokisvirslivel együtt távozik a szervezetedből, tehát ha nem veszel be újabb adagot, a hasmars visszatér.

2017. jún. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!