Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van esélye ennek? (többi lent)

Van esélye ennek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval az apai nagymamám szklerózis Multiplexben halt meg mielőtt én megszülettem volna, elkezdett fokozatosan lebénulni. És akkor van valamennyi jelentős esélye annak hogy én továbbörökölhettem ezt a betegséget? 13/F

#sklerózis multiplex
2016. máj. 15. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
"A multiplex sclerosis pontos oka mai napig nem ismert. Viszont tudunk számos olyan tényezőről, mely befolyásolhatja a betegség létrejöttét. Egyrészt a környezeti tényezőket okolják-pl. fertőző ágensek, kémiai anyagok, másrészt szerepe lehet örökletes tényezőknek is, de ezek szerepe nem olyan erős, hogy önnek aggódnia kellene, hiszen egypetéjű, tehát elvileg genetikailag azonos ikrek között is csak 25-30%-ban fordult elő minkét félnél a betegség"
2016. máj. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Örökölhető betegség az nem létezik. Génjeinkben csak az van kódolva, hogy a szervezet hogyan reagál az oxigénhiányos állapotokra.

Ha megfelelően lélegzel, és nem eszel túl sok műkaját, szervezeted nem fog úgy reagálni, mint nagyanyádé.

2016. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztosra nem merek válaszolni (magam is SM-es vagyok, rokonságban is van SM-es: apai nagybátyám).

Ami valószínű: nagyobb az esélye az SM kialakulásának, SM-es szülő esetén (nekem a nagybátyám SM-es, szülőm nem az).

Mindezek ellenére eddigi tapasztalatom alapján nem valószínű, hogy továbbörökölnél SM-et (és ez a válaszom a kérdésedre).

2017. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!