Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon megijedtem, mekkora...

Nagyon megijedtem, mekkora ennek az esélye?

Figyelt kérdés
Tudom hogy itt nem kaphatok semmiféle választ erre. Kb. átlagosan heti 20-25 szál cigarettát szívok el, nem túl magas nikotintartalmúakat. Igyekszem nem többet, és van, hogy huzamosabb ideig (betegség alatt, ünnepek alatt) nem szívok egyáltalán. Viszont nagyon megijedtem a tüdőráktól... De szörnyen sokan dohányoznak és nagyon szeretem, mint egy desszert, olyan szerepet foglal el az életemben, mint másoknak a csoki, stb. Fiatal vagyok, és "partidohányosként" kezdtem, de mostmár hétköznapokon is elszívok pár szálat.
2013. dec. 23. 18:44
 1/4 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele, hogy aki hajlamos rá, az cigi nélkül is kaphat tüdőrákot, de van olyan láncdohányos aki pedig nem az.. tudom hogy semmi válasz nincs erre a kérdésre, de most úgy paráztam be ettől hogy akármelyik betegségnek utánaolvasok, attól is elkezdek félni..
2013. dec. 23. 18:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok mint te, sajnos én is cigizek pedig party dohányosként kezdtem. Persze itthon nem tudják pedig már 20 felett vagyok, jobb is bátyámról sem tudják hogy cigizik aki már 28 éves, igaz őt többször elkaptam már de nem érdekli. Na mindegy én is megijedtem a tüdőráktól, sajnos nekem a munkahelyemen van rá nagy hatással, a dolog mivel autószerelő vagyok és többet szívom a kipufogó gázokat mint a levegőt és rendszeresen járunk tüdőgondozóba vizsgálatokra, most 2 hónapja is voltam de nincs semmi csak mondta a doki hogy a cigit felejtsem el akkor talán picivel megtudom előzni a rákot, de mondta hogy az esély akkor is meglenne ha irodába dolgoznék és nem dohányoznék. Csak attól függ mekkora értékben szennyezem magam a rákkeltő anyagokkal.
2013. dec. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
csak kicsit úgy tűnik nekem, hogy tény hogy egy nem dohányzó ember is elkaphatja ugyanúgy mint egy láncdohányos és mindkettőből van egészséges és rákos példa is...ezért csak az ember szerencséjén, a véletlenen múlik.. meg tényleg nem szívok annyira sokat, tehát hétköznap és vasárnap 1-4 szál, péntek szombat pedig maximum 7-8-at.
2013. dec. 23. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Minél többet gyújtasz rá annál jobban növeled a betegség esélyét...
2013. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!