Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Összesen hány betegség van...

Összesen hány betegség van ma, ami hivatalosan elismert? Azaz hány BNO kód van, ami tehát egy ismert és konkrétan meghatározott betegséget jelöl?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem így, mert a BNO-kódos rendszerben ugye elég egyértelmű és objektív, az meg más kérdés, hogy van ami csak félig ismert vagy nem is ismert stb ...


szal akkor az a fő kérdés végül is, hány BNO kód létezik? össze lehet ezt számolni valahogy vagy valaki összeszámolta már (bele értve mindent, szóval a baleseteket, sérüléses diagnózisokat is)?


2016. máj. 16. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a két kérdés nem ugyanaz. Lásd: sok BNO-kód megnevezése "egyéb ...", vagyis egyértelműen gyűjtőnevet takar a kód.
2016. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, pont ezért írtam, hogy az ilyen egyéb és k.m.n-féle diagnózisok is legyenek benne, és ezért kell mindenképp a BNO-rendszert alapul venni, azért az tételesen megszámlálható, még ha van köztük sok "egyéb" is ... (akkor az az "egyéb", lesz az adott kategóriában egy diagnózis, hiszen egy kódja van)


Most legszívesebben fognám az egészet, copy aztán be excellbe és akkor meglenne a szám, tehát ilyen módon érdekelne, csak ez nem kivitelezhető, legalábbis én nemtom megoldani, lehet h én vagyok béna az excellhez....

2016. máj. 16. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:
A BNO rendszerével 24 ezer betegséget lehetne leírni. Ehelyett azonban sokszor valamilyen más, egészségügyileg fontos állapotot írnak le, mint például elhízás, terhesség, ikerszülés, de leírhatnak balesetet, bántalmazást is, de vannak összefoglaló, általános kódok is.
2016. máj. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, kösz erre gondoltam, olvastam már olyat is, hogy szegénység ... szóval tényleg van ebben minden, nehéz meghatározni.
2016. máj. 18. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!