Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lenne valami, amit sosem...

Lenne valami, amit sosem értettem igazán. Az anorexia és bulímia étkezési zavar, s egyben testképzavar is. Lehetséges-e az, hogy a betegség jelen van, de az egyén a testét reálisan látja?

Figyelt kérdés
Ha lehetséges, csak azok írjanak, akik biztosak a válaszban. Mert talán velem is valami gond van...

2016. máj. 21. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Az esetek 99%-ában szó sincs betegségröl, csak épp pontosan annyira trendi mindkettö mint melegnek lenni ...

És igen veled is gond van , nem figyelnek rád eléggé, ez pedig elég izgalmasnak tünik.. , inkább menj dolgozni, keress párt, alapits családot

2016. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Általában debil unatkozó kislányoknál van ez meg. És a vagdosom magam is. Valahogy magukra akarják irányítani a figyelmet. De mivel okos , értelmes dolgot nem tudnak csinálni, maradnak ezek.
2016. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a kettő együtt jár. De tény, hogy elégtelen táplálkozással kezdődik, aztán jönnek a pszichés tünetek. A koplalás vagy egyes tápanyagok (pl. zsiradékok, fehérjék, egyes vitaminok, nyomelemek) hiánya a szervezetben emésztési problémákat és idegrendszeri zavarokat okoznak, amit csak a helyes étrend kialakításával és a hiányzó vitaminok, esszenciális zsírsavak, aminosavak időszakos pótlásával lehet hatékonyan helyrehozni. A megfelelő étrend viszont olyan ételeket tartalmaz, amiket egy hízástól rettegő egyén általában elutasít. Bár ezek valójában nem hizlalnak, csak a média és az orvosok által propagált, egészségesnek hitt táplálkozási ajánlásoknak meglehetősen ellentmondanak (pl. magas koleszterintartalmú ételek, telített zsír).
2016. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

együtt jár a kettő... ha ezzel kapcsolatban vannak még kérdéseid szívesen válaszolok privátban


egy anorexiából és bulémiából gyógyult lány

2016. máj. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Találtam egy nagyon tanulságos történetet, angolul tudóknak:

[link]

2016. máj. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3-4-5-iknek köszönöm! :)
2016. máj. 22. 09:39
 7/10 anonim válasza:
100%
Gratulálok azoknak,akik azt mondják,hogy ez divat meg trendi. Képzeljétek, én bulimiás vagyok és rettenetes az egész. Régen sokat piszkáltak a súlyom miatt és már annyira el voltam keseredve, azért kezdtem el. Lefogytam többet is,mint amit kellett volna és abszolút nem vagyok boldog. Szóval aki nem élt át még ilyet,az ne legyen már rosszindulatú és ne nyilatkozzon olyanról,amiben semmi tapasztalata nincs! :)
2016. jún. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha még érdekel nyugodtan írhatsz nekem:)
2016. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Son Rani ***** válasza:

Kedves 2# valaszolo uzenem neked, hogy rohadj meg és itélkezd magad arrebb

A 3# valszoloval meg kozolnem hogy az anorexia és bulimia is mentalis betegseg tehat olyan nincs hogy a "psziches tunetek jonnek masodszorra". Ennek alapjaraton csak psziches tinetei vannak es azok valtjak ki a fizikait -_-"

2017. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Son Rani ***** válasza:

Az 1# kedves valaszadonak is hasonlokat kivanok mint a masodiknak.

A kerdesre valaszolva pedig az anorexiasok es bulimiasok nem latjak realisan a testuket ez az egyik fo kivaltoja az ehezesnek es a purgalasnak

2017. febr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!