Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia után kényszeres...

Anorexia után kényszeres zabálás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régen volt olyan, hogy napokig egy falatot sem ettem, max egy kávét ittam edesitovel, de a végén màr azt sem, mert abban is van kalória. Ezután szakítottam a párommal, új munkahelyem lett és a baráti köröm is megváltozott. Elkezdtem lassan újra mindent enni. Eleinte csak nagyon keveset, attól is tele voltam, meg az emésztésem se bírta. Most meg átcsapott abba, hogy ha elkezdek enni, szinte nincs megállás. Mindegy mit, csak jo sokat, és változatos ízeket. Imádom a cukros, zsíros, hizlaló dolgokat. Egész nap eszegetek, mindig kijárkalok a konyhába. Hánytatni nem szoktam, néha megpróbálom, de sose sikerül, mert utálok hányni, és valahogy nem is akar kijönni. De ilyenkor síró görcsöt kapok és órákig világvége hangulatok van. 45kgrol fel év alatt felmentés 50re. Undorodom a hajas combjaimtol.

Voltam orvosnál, terápiára jártam, de igazán egyik sem segített. Valaki hasonló tapasztalatokkal nem beszélgetne velem?



2015. aug. 25. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy zabálsz? Nem lehet, hogy most eszel normálisan? Fél év alatt 5 kg nem sok hízás. És neked eleve szükséged van hízásra, hiszen 45 kg-val csont és bőr lehetsz.

Gondolom, még 50 kg-val is betegesen sovány vagy.

Mindenképpen továbbra is orvosi segítségre vagy más szakemberre, segítőre van szükséged. Ha nem voltál elégedett azzal, akihez eddig jártál, keress mást. De azt is gondold végig, hogy nem miatta volt-e eredménytelen a kezelés. És talán az orvossal és a terápiával nem is volt gond.

Biztosan most is beteg vagy, hogyha 50 kg-val azért sírsz, mert hájas vagy. Hiszen tuti, hogy nem vagy hájas, sőt még most is sovány lehetsz.

2015. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg sokat eszem. Ma reggel is egy szendvics, egy nagy tejeskávé és egy szelet csokis-gyümölcsös piskóta még desszrtnek :/ és még csak 10 óra van. Másnak ez egész napi kalória adagja :(

Nem vagyok sovány, 166 cm vagyok, ahhoz szerintem ez nem kevés. És hiába edzek rendszeresen, bármennyire is vékony vagyok felül a combokat megy az összes felesleg. Akkor volt szép vékony combos, mikor semmit sem ettem, viszont látszott az összes bordám,ma csípő- és kulcscsomtom szinte kiszúrta a bőröm. Olyan aranytalannak érzem magam. :(

2015. aug. 25. 10:00
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

18,1 a testtömeg indexed, vagyis sovány vagy. Valószínűleg azért kívánod a hizlaló kajákat, mert a tested jelez, sőt, te magad is tudod ezt valahol. Nem hiszem, hogy olyan hájas lenne a combod, pláne, ha edzel, sokkal inkább a testképeddel lehet gond.

A hánytatás hülyeség, ezt ne csináld, azzal semmi gond, ha ennyit eszel reggelire, hiszen híznod kell, ráadásul edzel is. Azt javaslom, keress pszichológust, vagy másik pszichiátert, aki segít a testképzavarodon, és jó lenne dietetikus, aki az étrended összeállításában tud tanácsokat adni. Nem tudom, mit edzel, a pilatest vagy a jógát megpróbálnám még a helyedben. Esetleg az úszást.

2015. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon rosszul látod a dolgokat. Még tele vagy kényszerképzetekkel.

Amit leírtál az egy normális reggeli, egyáltalán nem sok. Ha szerinted ez egy egész napi kaja, akkor tényleg beteg vagy.

A magasságodhoz az 50 kg teljesen jó, sőt! Így is karcsú vagy biztosan. Egy dekát sem kell fogynod. Ha híznál még néhány kilót, akkor is jó lennél.

Ha elégedetlen vagy az alakoddal, akkor nem fogyózni kell, hanem tornázni, hogy formásodj.

2015. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Biztosan nincs felesleg a combodon, csak beképzeled. Te nem látod magad normálisan. Abból is látszik, hogy gondod van, hogy szerinted a reggeli megfelel egy egész napi kajának.

Sajnálom, hogy ennyire nem látsz semmit sem reálisan :(

2015. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

[link] Felül sokkal vékonyabb vagyok, megis kb ilyenek a combjaimtol :/

És pl ez sokkal szebb [link] viszont ilyen alakot csak akkor érnék el, ha kb semmit sem ennek. :(

2015. aug. 25. 11:25
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez nem hájas, hanem formásan izmos és feszes (mármint az első.)

A második pedig egy görcs.

Nézd, te magad is tudod, hogy anorexiás vagy (pszichésen még mindig.) Gondolom, utánaolvastál, hogy ennek milyen egészségügyi következményei vannak, ha nem, akkor tedd meg mielőbb. Nem tudok mást javasolni, mint amit fentebb írtam.


[link]


Vagy ilyen "szép" vékony combjaid lesznek, mint a linken szereplő szerencsétlennek.

2015. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Küldj képet.

Szerintem vékonyabb vagy, mint az első kép. Biztosan rosszul látod magad.

A második képnek a nevében is benne van, hogy anorexia. Na meg nem is látszik, csak egy kis rész belőle.

2015. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az első kép teljesen rendben van. Sokan azért dolgoznak ezerrel, hogy ilyen sportos lábuk legyen.
2015. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én diagnosztizált anorexiás vagyok és gyógyszert is kaptam rá. Kb hat éve kezdődött három éve diagnosztizáltak és azóta már kétszer visszaestem. Nem tudom hogy ebből meg lehet e gyógyulni nem hinném. Te is jobban tennéd ha orvoshoz mennél és gyógyszeres+pszichoterápiás segítséget kérnél. A képek amiket mutattál az első képen a csaj normális súlyú bár a combja nagy, a második képen lévő lány nagyon sovány és az nem jó. Te nem is biztos hogy jól látod az alakod. Pl én se látom jól ezért szoktam mérlegre állni mert az objektív. Javaslom neked a mérleget azzal ellenőrizd a súlyod.


Ja és pszichiáterem azt mondta összeállít nekem egy étrendet. Le is írom


Reggeli: zabszelet, mézes fekete tea, vajas kifli

tízórai: egy szem zöld alma vagy narancs (banánt nem javasolta mert hízlal)

ebéd: egytálétel+leves mondjuk pörkölt és mellé csontleves vagy párolt halfilé rizzsel és karfiollal mellé krémleves

uzsonna: pár szem étcsokoládé (jó agyserkentő szerinte -.- én nem tapasztaltam mondjuk)

vacsora: melegszendvics, krémes ételek, sütemények vagy deszertek


Nekem 20,1-es most a BMI értékem hát mit mondjak elég sok de nem szabad fogynom mert kórházba küldenek. És pszichiáterem mondta hogy ilyen tömegnél, súlynál több mint 2000 kalóriát kell ennem. Na most még többet is eszek olyan 2100-at naponta de nagyon szigorúan betartom!


Remélem meggyógyulsz mert rossz ha önpusztító módon élsz!

2015. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!