Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milurit 300mg szedek. Amiota...

Milurit 300mg szedek. Amiota szedem nagyon fájnak a kezeim. Lehetséges a mellékhatása? Valakinek volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Irja hogy van ilyen mellèkhatàsa,szerintezek hagyjam abba a gyogyszer szedèsèt.Előre szolok szerdán megyek dokihoz.,mielött valaki azt írnà kèrdezzem meg a dokimat :-)
2016. máj. 23. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdekes. Én kb. 20 éve szedek Miluritot, igaz, előbb 100 mg-ost. 5-6 éve szedem csak a 300 mg-ost. Ilyen panaszokat soha ne tapasztaltam. Sőt, a vér húgysav szintje határozottan lecsökkent a normál tartományba, mióta szedem. Korábban, már vagy 25-30 éve éreztem kellemetlen viszketést a kéz hüvelykujj tőizületében (amire az orvos nem tudott mit mondani), de azóta ez is jelentősen mérséklődött (szerintem a magas vér-húgysav miatt volt. Az igaz, hogy gyakran tapasztalok kisizületi fájásokat, elsősorban a hüvelykujj tőizületében, néha meg a térdizületben is, de ezeket mindig vissza tudom vezetni enyhe vírusfertőzések kísérő tüneteire, mert pár nap alatt ilyenkor kis herpeszes papula jön ki az orrtőben, feszít a szám sarka, előjön a derékfájás stb. Tulajdonképpen én éppen a Miluritot ítéltem meg a legkevesebb mellékhatást okozó gyógyszernek (azok között, amiket szedek). A Glukobaynak nemigen éreztem jótékony hatását, viszont a kellemetlen puffadásos mellékhatást igen. A koleszterincsökkentőként szedett statinok (Lescol és egy másik, aminek elfelejtettem a nevét) kellemetlen vádli-izomgörcsöket okozott. Így most már csak a Miluritot szedem. Esetleg próbáld felezni a tablettát, mert a 300 mg azért elég nagy dózis.
2016. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hugysavszint miatt irták föl? Nekem is fölirták, rossz közérzetet okozott, a gyomrom sem szerette. én nem szedem. inkább diétázni próbálok, de nekem nem volt tul magas a hugysavszintem, csak egy kicsit.
2016. máj. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen magas hugysav szint miatt ìrta föl.465 volt a hugysav. :-(
2016. máj. 23. 21:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg kèrdezhetem mekkora volt neked hugysav a vèrben??
2016. máj. 23. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Most én is ilyen fájdalmaktól szenvedek, és csak a Miluritot látom oknak. Három hete szedem 300 mg-ot, és a bal hüvelykujjtő egyre jobban fáj :(

Persze, visszamegyek nyilván orvoshoz, de a mai világban közel egy hónap a várakozás. Nekem május 29-re van időpontom. Addig mi a megoldás? Ne szedjem?

2018. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ne szedd.
2018. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!