Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit kéne tenni?

Mit kéne tenni?

Figyelt kérdés

Egy barátom pánikbetegségben szenved,de egyszerűen nemtudjuk raávenni pszichologusra, se semmilyen kezelésre.


Nem tudom hogy gyogyszerek milyen hatással lennének rá, félek hogy rá fog valamire szokni, de az is félő hogyha sikerülne is rávenni a dilidokira, az se lenne rá hatással. Mit kéne tenni?



2016. jún. 5. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Pánikbetegeknek tapasztalatom szerint nagyon sokat segít, ha kibeszélhetik magukból a problémákat, valaki meghallgatja, mondd rá valamit. Ha máshogy nem megy, akkor egy kis bor mellett. Persze ne legyen alkoholista, de egyszer-egyszer jó, ha leül valakivel - ha bor nélkül megy, még jobb. Ha barátokkal, ismerősökkel gátlásos, akkor tényleg jobb lehet pszichológus, pap, stb., valaki idegen ember.
2016. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha egy kicsit több időt tölt azokkal az emberekkel,akik fontosak neki,kikapcsol egy-két napra.

Egy pánikbetegség,nem olyan mint egy sima egyszerű félelem.Bármikor kitörhet,és nehéz megfékezni.

Gyógyszerekkel meg mondd meg neki,hogy semmit nem ér el.

Amúgy öngyilkos hajlamai ugye nincsenek?

Mert ha vannak,akkor amikor rohama van,akkor lehet rá hatni a legjobban,olyankor figyel a beszélőre.

2016. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amikor rájön a roham, szoktak öngyilkos hajlamai lenni, aztmondogatja hogy megakar halni, és amikor egyszer láttam roham közben, folytogatta magát, próbáltam lefogni, beszéltem hozzá, nyugtattam, de amilyen hirtelen jött a roham ugyan olyan gyorsan el is mult. De egy éjszaka alatt háromszor is rájött, és félek ha nemvagyok ott akkor mit csinál magával főleg hogy nagyon erős nyugtatót is szokott szedni ha már nagyon nem bírja
2016. jún. 6. 09:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Van egy féltőn szerető Isten, akinek Ő nagyon értékes és fontos. Én is pánik beteg voltam, és teljesen kigyógyultam gyógyszer és pszichológus nélkül, csakis az Istenre való ráhagyatkozással.

Fontos: Vannak dolgok, amiken nem tudunk változtatni, azokat el kell fogadni. Amin pedig hatalmunkban áll változtatni, azt tegyük meg, ne halogassuk.

A pánikfélelem egy ok nélküli szorongás. Akkor tudjuk legyőzni, ha rezignáltan tudomásul vesszük, hogy most ez van, most rohamom van, DE TUDOM, HOGY NEM FOG TÖRTÉNNI SEMMI, AMI ÁRTHAT NEKEM! Mert soha nem is ártott, csak elérte azt, hogy én ártsak magamnak!!!

Ez a kulcsa!


Sok szerencsét!

2016. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!