Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Overnight teszt eredmény...

Overnight teszt eredmény referencia érték alá ment cushing gyanú miatt vizsgálnak ez jó eredmény?

Figyelt kérdés

#Overnight teszt #Cushing gyanú
2016. jún. 7. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi lett pontosan? ACTH-t néztek hozzá?
2016. jún. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
referencia ertek 7-10 AM 171-536 nekem 34.09 nmol/l lett
2016. jún. 7. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van, elvileg 140 nmol/l alatt kell lennie, szigorúbb nézet szerint 50 nmol/l alatt, de a tied még ebbe is beleesik.
2016. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ez a teszt alatt mérték éjfélkor be kellett vegyek 1 mg dexamethazont utánna reggelt 8kor vettek.vért és a teszt eredmény.ez lett amit fentebb írtam
2016. jún. 7. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a fenti teszt referenciatartománya, amit írtam. :)

Nagyon vázlatosan a lényeg, hogy kapsz egy szintetikus szteroidot (Dexamethasont), ami miatt a szervezeted nem termel kortizolt, mert úgy érzékeli, hogy van elég.

Ha nincs se mellékvese adenomád, se hiipofízis adenómád, akkor a reggeli vérvételkor egyesek szerint 140 nmol/l alatt kell lennie a kortizol szintnek. Valakik szigorúbbak, és ezt a határt 50 nmol6literben szabják meg.

De neked a 34 bőven alatta van, tehát kizárható az adenoma.

Ha adenomád lenne, akkor az Dexamethasontól függetlenül termelné a kortizolt, így nem menne le 50 nmol/l alá a szintje.

2016. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tehát nincs se Cushing-szindrómád, se Cushing-kórod.
2016. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnyugodtam :)
2016. jún. 8. 14:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Hepatitis c re az eredményem reaktiv lett referencia érték <1.0non reaktiv >1.0reaktiv nekem 1.77 S/CO lett ez mit jelent? Segìtsetek kérlek
2016. jún. 8. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!