Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexiások! Elmesélitek a...

Anorexiások! Elmesélitek a történeteteket? Miért estetek bele a betegségbe? Hogyan gyógyultatok meg, ha sikerült?

Figyelt kérdés
Hány kilósak lettetek ? Milyen az étrendetek? Hányszor és miket, mennyit esztek egy nap? Azért kérdem, mert én is benne vagyok és segitségre, támogatásra lenne szüksègem. 14/l

2016. jún. 8. 19:38
 1/1 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Nálam még októberben kezdődött, amikor elhatároztam, hogy le akarok fogyni. 161cm-es vagy, tavaly 55kg voltam, szeptemberre lefogytam 50kg-ra, de ekkor még nem szándékosan. Októberben volt a suliban súlymérés és rájöttem, hogy én még 50 alá szeretnék menni. Így elkezdtem otthon gyakorlatokat, zsírégető tornákat végezni és minden nap végén elmentem futni. Először ezzel nem is volt még gond, csak utána már kevesebbet is ettem és elkezdtem számolni a kalóriákat. Volt, hogy egy nap 200kalóriát vittem be. Elkezdtem fogyni és azt akartam, hogy egyszer azt mondhassam, hogy "Na igen, most már meg vagyok elégedve a külsőmmel!". De ez még a mai napig nem történt meg. Szóval csak fogytam és fogytam. 45kg voltam, amikor bevittek a városunkban lévő kórházba, ott voltam. Ott vizsgálgattak, megnézték, hogy van-e belső szervi bajom, de az alacsony pulzusszámon és az alacsony vérnyomáson kívül nem találtak semmit sem. Bent, a kórházban fogytam még egy kilót, így 43,5kg-osan átkerültem Szegedre, a gyermekpszichiátriára, mondván, hogy itt ezzel a betegségemmel nem tudnak mit csinálni, Szegeden pedig már mit tudom én, hogy mennyi anorexiást meggyógyítottak már. Szóval decembertől bent voltam és karácsonykor egy napra hazaengedtek (43kg voltam) és vissza kellett utána mennünk. Január végén tápszondát vezettek le az orromon keresztül, a gyomromig. Nem volt egy kellemes érzés, de ki lehetett bírni. Egy hónapig volt lent a tápszonda és 46kg-ra felhíztam. Teltek még a napok, majd húsvétkor is hazajöhettem egy napra és elvieg vissza kellett volna mennem de megbeszéltem szüleimmel, hogy saját felelősségre hazahoznak. És kiszámoltam, pont 100napot voltam bent. Itthon vagyok azóta, ambulánsan járunk orvoshoz. Májusra visszafogytam 44-re, majd 10nap alatt 43-ra, még 10 nap alatt 42-re. A legkisebb súlyom egy hete, június első hetében volt, 41,9. Most 43 vagyok. Változó hogy mit eszek és az is hogy mennyit. A kenyérféléket, tésztát, krumplit, rizst, húst teljesen kerülöm, gyümölcsöket, zöldségeket, kekszet szoktam enni. Körülbelül ennyit rólam. :) 17/L
2016. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!