Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Muszáj kórházba menni kivizsgá...

Muszáj kórházba menni kivizsgálásra? (Asztma)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, 7 évesen diagnosztizáltak nálam asztmát... Akkor egy hétre be kellett feküdnöm kórházba... Kaptam gyógyszert, amit az ára miatt nem szedtem... Sajnos...

Mostanában kezd előjönni az allergia miatt, és elgondolkodtam, hogy mi lesz akkor, ha később komolyabbra fordul, ezért inkább úgy gondoltam, hogy kéne vele kezdeni valamit, és úgy döntöttem, hogy lehet elmegyek orvoshoz. Elméletileg 100%-ig beutalót adna kórházba... Na már most, ezzel nincs semmi gond, de nekem anyakomplexusom van, ezért alig bírok ki 1-2 éjszakát anyum nélkül... Közre játszhat, hogy nincs apám, na mindegy. És ezért nem szeretnék befeküdni.. Szerintetek valahogy nem lehetne bizonyítani az orvosnak? Esetleg régi papírok felmutatása? Vagy, hogy meghallgat... Sípolok is, elég rendesen.. Ma reggel arra keltem, hogy köhögök, mint az állat, folyik az orrom, és alig kapok levegőt, no meg sípolok... Ötletek?


2016. jún. 14. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az anyakomplexus teljesen más... és az allergiás fulladást nem fogja eltüntetni a ventolin (Gondolom azt kaptál, az csak rohamoldó). Ha allergiás aszthmád van, akkor allergia gyógyszert is kaptál, azt kell szedned. Ha nem allergiás aszthmád van, akkor csak a rohamoldó és a fenntartó hat.
2016. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Allergiás asztma. Általában akkor jön jobban elő, ha valami olyasmi van a közelemben...

És akkor ezzel mit lehet tenni? Allergiás asztmával?

2016. jún. 14. 17:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Allergiagyógyszer, fulladáskor ventolin, + fenntartó spréh (Olyan mint a ventolin, csak ez a későbbiekben való állapotromlást akadályozza meg.)


Ezekre persze kell javaslat pulmonológustól, és ha nincs közgyógyod, akkor drága is.

2016. jún. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor az utóbbi része magyarul?

Szóval mindenképpen kell szakértőhöz mennem, hogy kapjak gyógyszert?

2016. jún. 14. 17:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, mivel ha nem mész, akkor a ventolin (Rohamoldó) nem annyira drága, de a másik, az több 10 ezer is lehet, és azt nem 1-2 hónapig kell szedned, hanem életed végéig. Persze amíg nem írnak fel újat. Mert akkor azt kell életed végéig szívnod.
2016. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ráadásul javaslat nélkül nem is vehetsz fenntartót. Aszthmás vagy az isten szerelmére, el kell menned orvoshoz. Nem kell befeküdnöd, de ezzel csinálni kell valamit.
2016. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Az asztma túlzott ragaszkodást jelent valakihez vagy pedig hatalmas dühöt. Látom írtad anya komplexusod van. Amíg nem tanulod meg elengedni az asztmád sem fog javulni. Én javasolnám, hogy beszélgess el valakivel, aki a lelki dolgokkal foglalkozik. Ha szeretnéd, rám is nyugodtan írhatsz. Stresszterapeuta vagyok és nem konvencionális gyógymódok szakkonzulense, energetikai kezelő - gyógyító beszélgetések instruktora. :)
2016. jún. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az aszthma k\/rvára nem ragaszkodást jelent. Hanem ez egy légúti betegség. Ember, tudod hol vagy?
2016. jún. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondolta. :D Én is azt hittem először, hogy úgy érti, de nem. :D Lelki nyelven jelenti ezt. :D Elvileg minden betegségnek van egy lelki oka. Az asztmának az, amit az emberünk említett.
2016. jún. 14. 20:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Maximum akkor, ha kapkodod a levegőt, és ilyenkor hiperventillálsz :D Ennek lehet "lelki" oka :D
2016. jún. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!