Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hétfőn megettem két pálcikás...

Hétfőn megettem két pálcikás jégkrémet, de nem egymás után, kedden nem volt semmi bajom, tegnap este (szerdán) éreztem, hogy egy nagyon kicsit, de fájt a torkom. Mit tegyek? (13/L)

Figyelt kérdés

Alig fájt, semmit se éreztem szinte, de egy picit mégis olyan fura volt. Mivel már késő este volt, nem akartam nagy zajt csapni, ezért csak egy kék ruhát kötöttem rá, de ma reggel az volt az első dolgom, hogy sós vízzel gargalizáljak, most éppen eukaliptusz illóolajat inhalálok és mézes, langyos teát iszok. Amúgy már nem érzem, hogy fáj, reggel se éreztem, de attól tartok, hogy még nem jött rendbe. Én olyan fajta vagyok, aki ilyen kis piti dolgokkal nem rohan orvoshoz. Ha lesz lázam, majd megyek.

Ötletek, hogy mivel tudnám kiküszöbölni teljesen jövőhét hétfőig? (Akkor utazok)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)



2016. jún. 16. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden órában 1 pohár folyadék ivása.


A korokozok ha bejutnak a sejtekben okozzák a tüneteket. Ha asejtek elég folyadékot kanak, akkor gyorsan átmosodnak és a korokozoknak nincsen idejük szaporodni. ìgy a betegség gyorsabban vagy tünet mentesen lefolyik.


Vagy is minden órában egy nagy pohár folyadék. Cukormentes tea a legjobb, de teljesen mindegy mi csak folyadék legyen.

2016. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! :)
2016. jún. 16. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy házi gyógymód:

Toroköblítés: 1 dl langyos vízbe 2-3 csepp teafaolaj – naponta 3-5x gargalizálni.

Vagy: 1 pohár kamilla teával, késhegyni szódabikarbónával kell naponta többször gargalizálni. Többet ér bármilyen antibiotikumnál és hamarabb is gyógyul.


Személyesen ha kell, pedig teafaolajat használok. Kb. 1-1,5 dl vízbe 15 csepp teafaolaj, jól összerázom és azzal öblögetem a torkom. Olyan gyakran, mikor csak eszembe jön. Két nap alatt minden rendben

2016. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) Pont most ittam meg egy pohár kamillateát :)
2016. jún. 16. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!