Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tegnap délután óta vegtagfájda...

Tegnap délután óta vegtagfájdalmaim vannak illetve hasmenés, láz, ez vírus lenne?

Figyelt kérdés
Mit tudnék csinálni hogy elmúljon? Orvoshoz nem tudok menni mert addig öszef*som magam,nincs közel és nincs autom,bkv-val nem tudok elmenni és ma délelőtt rendel,maximum délután ügyeletre. Valahol olvastam hogy széntabletta ilyenkor csak árt,ez igaz?

2016. jún. 17. 06:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Eddig annyit csináltam hogy tegnap bevettem 2db bolust az megfogta a székletem reggelig. Illetve próbáltam a folyadékot pótolni meg este két algoflex.
2016. jún. 17. 06:54
 2/4 anonim ***** válasza:
Bolus adstringens, széntabletta kell, teljes diéta, keserű tea vagy diólevél tea (ha van), a lázcsillapító is megfelelő. 2-3 nap alatt lezajlik.
2016. jún. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasfogó nem ajánlott, de széntabletta igen, és pótolni kell a sót, cukrot, általában 3-4 nap alatt lezajlik a hasmenés, de ha tovább tart, akkor ajánlott orvoshoz fordulni.

Idézek egy orvosi cikkből:

" Akut hasmenéses megbetegedés esetén nem tanácsos, sőt kifejezetten káros lehet a bélmozgást csökkentő, köznyelven hasfogónak titulált, gyógyszerek adása. Ugyanis ezek a gyógyszerek a bélmozgás csökkentése révén gátolják a kórokozó ürülését a gyomor-béltraktusból, amely feltétele a mielőbbi gyógyulásnak. Alkalmazhatók ugyanakkor ún. adszorbensek, például széntabletta, amelyek megkötik a kórokozók által termelt méreganyagokat."

2016. jún. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor a bolust kihagyom és veszek széntablettát. Nagy gond ha reggel is bevettem még két db bolust? Akkor ez virus valószínűleg? Végtagfajdalom miatt nem tudom hogy most ez mi.
2016. jún. 17. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!